Të gjitha lajmet

MAURIZIO SARRI

Javën tjetër zyrtarizohet në PremierLeague

Foto: uefa.com

Javën tjetër zyrtarizohet në PremierLeague

1 July, 2018 @9:47

Trajneri i deritashëm i Napolit, Maurizio Sarri, me të filluar java tjetër, çdo ditë mund të zyrtarizohet si shef i shtabit teknik të Chelseat. The Guardian, The Telegraph dhe disa media tjera angleze kanë bërë të ditur se nëse jo të hënën, në secilën ditë të ardhshme priteni që Sarri të emërohet pasardhës i Antonio Contes te Chelsea. Kushti që kërkon kryetari i Napolit [Aurelio de Laurentiis] nga Chelsea është: 5 milionë euro dëmshpërblim; dhe t'i lë rehat Elseid Hysajn dhe Raul Albiolin te Napoli, kur u afrohet fundi i kontratës.

URUGUAJI - PORTUGALIA

Bie kampioni evropian, Cavani çon Uruguajin tutje

Foto: FIFA/fb

30 June, 2018 @21:52

Me dy gola të bukura të Edinson Cavanit, Uruguaji ka arritur çerekfinalen e Kampionatit Botëror Rusia 2018. Uruguaji ka…

SULMUESI I SHQIPËRISË

Manaj në ligën e dytë spanjolle

BOROZANI/ L. D.

30 June, 2018 @19:32

Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, është shitur nga ekipi i tij, Inter, në drejtim të ekipit spanjoll Albacete. Njoftimin e…

11-SHET: URUGUAJI-PORTUGALIA

Formacionet: Uruguaji - Portugalia

30 June, 2018 @19:12

Pak para fillimit të ndeshjes së dytë të tetës së finales së Botërorit Rusia 2018 dhe ekipit fitues që…

FRANCA - ARGJENTINA

Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën

30 June, 2018 @17:53

Me një paraqitje maestrale të tinejxherit, Kylian Mbappe, Franca ka eliminuar finalistin e Botërorit të fundit, Argjentinën, duke e mposhtur…

VALON BERISHA

Para zyrtarizimit

Foto: Lazio/fb

30 June, 2018 @17:02

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës dhe i Salzburgut, Valon Berisha, është duke kryer testet mjekësore te Lazio sot, ku pritet…

MALMO

Rivali i Dritës, me dy shqiptarë në ekip

30 June, 2018 @16:01

Malmo, kampioni i Suedisë, që është rivali i radhës i Dritës në Ligë të Kampionëve është ekip me shumë përvojë.…

11-SHET: FRANCA - ARGJENTINA

Formacionet: Franca -  Argjentina

30 June, 2018 @14:48

Janë publikuar 11-shet startuese të përballjes së parë të së tetës së finales së Botërorit Rusia 2018, Franca - Argjentina.…

UEFA FUTSAL

Feniks organizator i “Main Round”

30 June, 2018 @11:42

Klubi i futsallit, FC Feniks nga Drenasi e ka fituar nga UEFA organizimin e rrethit të dytë Ligës së Kampionëve…

HISTORIKE NGA DRITA

Drita “kampione” e fazës preliminare e Ligës së Kampionëve

29 June, 2018 @22:55

Kampionia e Kosovës ka shënuar fitore të madhe sot, duke u bërë tashmë ekipi i parë kosovar që arrin dy…

JUGKOREANI

Prej Botërorit në Premier Ligë

29 June, 2018 @19:59

Kapiteni i reprezentacionit të Koresë Jugore, Ki Sung Yueng, është lojtar i ri i Newcastle Unitedit, ka bërë të ditur…

VAR

Më në fund edhe në Premier League!

15 November, 2018 @17:04

Pasi është bërë zyrtarisht pjesë e shumicës së top ligave evropiane, VAR-i që nga sezoni i ardhshëm do të jetë…

BENJAMIN MENDY

7 muaj jashtë fushe!

15 November, 2018 @11:15

Mbrojtësi francez i kampionit aktual të Premier Leagues, Manchester Cityt, Benjamin Mendy, është operuar nga gjuri i tij i majtë. …

ITALIAN JOB

Ranieri kthehet në Premier Ligë

14 November, 2018 @11:18

Trajneri që bëri historinë me Leicester Cityn në vitin 2016, Claudio Ranieri, është kthyer në Premier Ligë. Fulham ka shkarkuar…

MANCHESTER CITY

44 pasime për golin e Cityt

12 November, 2018 @15:03

Goli i Ilkay Gundoganit dje në derbin ndërmjet Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit sa gëzoi futbollistët vendas për ngritje…

MANCHESTER CITY - MANCHESTER UNITED

City zbret në tokë Unitedin

Foto: premierelague/fb

11 November, 2018 @19:24

Pas tre fitoreve radhazi, Manchester United, është mposhtur në derbin lokal sot ndaj Manchester Cityt, 3-1. City kampion është…

Të gjitha lajmet nga Premier League