Të gjitha lajmet

URUGUAJI - PORTUGALIA

Bie kampioni evropian, Cavani çon Uruguajin tutje

Foto: FIFA/fb

Bie kampioni evropian, Cavani çon Uruguajin tutje

30 June, 2018 @21:52

Uruguaji
Portugalia
Uruguaji 2 : 1 Portugalia
E. Cavani 7', 62' 55' Pepe

Olimpiyskiy Stadion Fisht, Sochi.
Me dy gola të bukura të Edinson Cavanit, Uruguaji ka arritur çerekfinalen e Kampionatit Botëror Rusia 2018. Uruguaji ka eliminuar kampionin aktual të Evropës, Portugalinë, duke e mposhtur 2-1 në fund, përkundër insistimit të madh të portugezëve kah fundi i ndeshjes për të shënuar. Uruguay Mbrojtja e çeliktë e Uruguajit përsëri është treguar vendimtare dhe kjo u vërtetua në fund të ndeshjes, kur me liderin Diego Godin, latinoamerikanët nuk i dhanë asnjë rast të qindpërqindtë Portugalisë për të barazuar. Uruguay vs Portugal Në minutën e shtatë të ndeshjes, pas një kombinimi nga gjysma e fushës, Cavani - Luis Suarez, ky i fundi krosoi me metra bukur për Cavanin për 1-0 (7'). RRUGA DREJT FINALES Portugalia barazoi përmes qendërmbrojtësit Pepe, që shënoi për të barazuar (55') 1-1. Shpejt Cavani u kundërpërgjigj me gol, përsëri të bukur, kur gjeti çoshen e portës së Rui Patricios të pafuqishëm për të bërë më shumë, 2-1. Uruguay vs Portugal Cavani në fund doli nga loja për shkak të një lëndimi, por Uruguaji i sigurt shkoi tutje dhe tashmë në çerekfinale do të ndeshet me Francën. Në anën tjetër, Portugalia është eliminuar nga Botërori.

SULMUESI I SHQIPËRISË

Manaj në ligën e dytë spanjolle

BOROZANI/ L. D.

30 June, 2018 @19:32

Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj, është shitur nga ekipi i tij, Inter, në drejtim të ekipit spanjoll Albacete. Njoftimin e…

11-SHET: URUGUAJI-PORTUGALIA

Formacionet: Uruguaji - Portugalia

30 June, 2018 @19:12

Pak para fillimit të ndeshjes së dytë të tetës së finales së Botërorit Rusia 2018 dhe ekipit fitues që…

FRANCA - ARGJENTINA

Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën

30 June, 2018 @17:53

Me një paraqitje maestrale të tinejxherit, Kylian Mbappe, Franca ka eliminuar finalistin e Botërorit të fundit, Argjentinën, duke e mposhtur…

VALON BERISHA

Para zyrtarizimit

Foto: Lazio/fb

30 June, 2018 @17:02

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës dhe i Salzburgut, Valon Berisha, është duke kryer testet mjekësore te Lazio sot, ku pritet…

MALMO

Rivali i Dritës, me dy shqiptarë në ekip

30 June, 2018 @16:01

Malmo, kampioni i Suedisë, që është rivali i radhës i Dritës në Ligë të Kampionëve është ekip me shumë përvojë.…

11-SHET: FRANCA - ARGJENTINA

Formacionet: Franca -  Argjentina

30 June, 2018 @14:48

Janë publikuar 11-shet startuese të përballjes së parë të së tetës së finales së Botërorit Rusia 2018, Franca - Argjentina.…

UEFA FUTSAL

Feniks organizator i “Main Round”

30 June, 2018 @11:42

Klubi i futsallit, FC Feniks nga Drenasi e ka fituar nga UEFA organizimin e rrethit të dytë Ligës së Kampionëve…

HISTORIKE NGA DRITA

Drita “kampione” e fazës preliminare e Ligës së Kampionëve

29 June, 2018 @22:55

Kampionia e Kosovës ka shënuar fitore të madhe sot, duke u bërë tashmë ekipi i parë kosovar që arrin dy…

JUGKOREANI

Prej Botërorit në Premier Ligë

29 June, 2018 @19:59

Kapiteni i reprezentacionit të Koresë Jugore, Ki Sung Yueng, është lojtar i ri i Newcastle Unitedit, ka bërë të ditur…

FORMACIONET E FINALES PRELIMINARE

11-shet: Lincoln - Drita

29 June, 2018 @19:54

Janë përcaktuar 11-shet startuese nga trajneri i Lincolnit, Yiyi dhe ai i Dritës, Bekim Isufi, para përballjes finale të fazës…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror "Rusia 2018" ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018