Të gjitha lajmet

ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Dominuam me lojë fizike

BOROZANI/ Erdis Driza

Bunjaki: Dominuam me lojë fizike

24 March, 2017 @23:01

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, pas ndeshjes me Islandën tha se skuadra e tij ishte më dominuese nga aspekti i lojës fizike.

“Patëm gabime që na kushtuan shumë. Sonte treguam një lojë shumë më të mirë se sa herëve të tjera. Vetë loja tregoi se ishim më të mirë fizikisht. Fituam më shumë duele se islandezët. Mos të them edhe kësaj radhe nuk patëm fat. E mira është se më parë e kishim kreativitetin, ndërsa kësaj radhe edhe përparësinë fizike. Ndoshta një pikë do të duhej të ishte e jona,” tha Bunjaki.

ITALIA - SHQIPËRIA

S’ka pikë në Itali për Shqipërinë

24 March, 2017 @22:45

Shqipëria ka pësuar humbjen e tretë në kualifikimet për Kampionatin Botëror. Kuqezinjtë u mposhtën në “Renzo Barbera” nga njëra prej…

KOSOVA - ISLANDA

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

24 March, 2017 @22:45

Me humbje u mbyll edhe takimi i katërt me radhë për Kosovën në kualifikimet drejt Botërorit të Rusisë. Një takim…

VIDEO: ITA-ALB

Italia dyfishon epërsinë

24 March, 2017 @22:26

Ciro Immobile i ka shënuar bashkëlojtarit të tij në Lazio, Thomas Strakoshës. Sulmuesi italian ka realizuar me kokë në minutën…

ITA-ALB

Ndërprehet ndeshja ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë

24 March, 2017 @22:03

Tymi i madh i krijuar nga ndezja e flakadanëve në tribuna, ka bërë që ndeshja ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë të…

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Nuhiut ngjall shpresat e Kosovës

24 March, 2017 @21:54

Atdhe Nuhiu ka shënuar në minutën 53’ për ta ngushtuar epërsinë dy golëshe të Islandës. Sulmuesi debutues shënoi me kokë,…

PJESA E PARË: KOS-ISL

Dy gabime, dy gola në pjesën e parë

Foto: Twitter/ @kosovanfooty

24 March, 2017 @21:33

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes kundër Islandës me disavantazh prej dy golave. Islandezët shënuan në minutën…

PJESA E PARË: ITA-ALB

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

24 March, 2017 @21:32

Goli i vetëm i shënuar nga Daniele De Rossi, e përcaktoi rezultatin përfundimtar të pjesës së parë në ndeshjen Itali-Shqipëri. …

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Sigurdsson për rezultatin 0-2 ndaj Kosovës

24 March, 2017 @21:22

Benjamin Kololli shkaktoi penallti në minutën 34’ pas një ndërhyrjeje të palejuar brenda zonës së rreptësisë, ndërsa nga pika e…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018