Të gjitha lajmet

ISTANBUL BASAKSEHIR

Buruk për Ligë të Kampionëve

Buruk për Ligë të Kampionëve

3 June, 2019 @15:07

Skuadra e Basaksehirit, që në fund të stinorit dështoi të fitonte titullin e parë dhe historik në Superligën turke, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje në princip me trajnerin e Rizesporit, Okan Buruk.

Ish futbollisti i reprezentacionit të Turqisë dhe Galatasarayit e Interit, Buruk, ka kryer punë të mirë me Rizesporin e Vedat Muriqit këtë stinor në Superligën turke dhe tashmë pritet të zyrtarizohet shpejt te Basaksehir, bëjnë të ditur mediat turke sot.

Basaksehir si nënkampion i Turqisë do të luajë në kualifikime për Ligë të Kampionëve 2019/20.

NË STAMBOLL

Konfirmohet Superkupa e Evropës

2 June, 2019 @19:08

Fituesi i Ligës së Kampionëve, Liverpool, do të ndeshet me fituesin e Europa Ligës, Chelsea, në kuadër të ndeshjes për…

VAJZA NGA FINALJA

Arrin qëllimin, rritje enorme e ndjekësve për 12 orë

2 June, 2019 @12:37

Vajza që hyri gjysëm e zhveshur në fushë të lojës gjatë finales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Tottenhamit dhe Liverpoolit,…

UCL FINAL: TOTTENHAM - LIVERPOOL

Tottenham vs. Liverpool, notat e lojtarëve

1 June, 2019 @23:09

Pas ndeshjes, TopSporti.com ka notuar lojtarët startues të të dyja skuadrave. Tottenham: Lloris 6, Trippier 6, Alderweireld 6, Verthongen…

UCL FINAL: TOTTENHAM - LIVERPOOL

Për të gjashtën herë, Liverpooli kampion i Evropës!

1 June, 2019 @23:01

Liverpooli është kampioni i Evropës për sezonin 2018/2019! Skuadra e gjermanit Klopp këtë sezon fantastik e mbylli me titullin e…

ANTONIO CONTE

Inter e zyrtarizon, Juve e proteston

31 May, 2019 @9:00

Antonio Conte me një komunikatë të lëshuar në ora 6 të mëngjesit nga faqja zyrtare e Interit, tashmë është shef…

Të gjitha lajmet nga Champions League