Të gjitha lajmet

GRUPI A

Çekia fiton, kalon Kosovën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Çekia fiton, kalon Kosovën

10 September, 2019 @22:50

Me fitoren e sontme ndaj Malit të Zi, Çekia u vendos në pozitën e dytë para Kosovës.

Çekia e mposhti Malin e Zi me rezultat 0-3, ndërsa golat u shënuan nga Tomas Soucek në minutën e 54, Lukas Masopust në minutën e 58’ dhe në minutat shtesë nga pika e bardhë Vladimir Darida.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte fitorja e tretë e Çekisë pas pesë ndeshjeve të zhvilluara dhe kjo përfaqësuese tashmë gjendet në pozitën e dytë me 9 pikë, kurse Mali i Zi gjendet në pozitën e katërt me dy pikë.

Në ndeshjen e radhës Çekia takohet me Anglinë, kurse Mali i Zi me Bullgarinë.

ANGLIA - KOSOVA

Kosova e madhe edhe në disfatë

10 September, 2019 @22:40

Një ndeshje që filloi në një mënyrë që as nuk e kishim menduar, një gol i Valon Berishës që në…

SHQIPËRIA - ISLANDA

Shqipëria mposht Islandën, mbetet në lojë për kualifikim

10 September, 2019 @22:37

Në ndeshjen e luajtur sonte në “Elbasan Arena”, Shqipëria arriti që ta mposhtë me rezultat 4-2 Islandën, për të mbetur…

SHQIPËRIA - ISLANDA

Pjesa e parë, Shqipëria udhëheq

10 September, 2019 @21:39

Me një gol të Kastriot Dermakut, Shqipëria pjesën e parë ndaj Islandës e mbyll me epërsi 1-0. Të drejtuarit nga…

ANGLIA - KOSOVA

Fillim i mirë, para shpërthimit anglez

10 September, 2019 @21:33

Një fillim i ëndrrave për Kosovën, me Valon Berishën që shënoi për 0-1 pas vetëm 35 sekondave lojë, mirëpo reagimi…

SHQIPËRIA - ISLANDA

Shqipëria vs. Islanda, 11-shet startuese

10 September, 2019 @19:38

Janë publikuar formacionet startuese të Shqipërisë dhe Islandës, të cilat sonte takohen në Elbasan në kuadër të kualifikimeve drejt EURO2020. …

Të gjitha lajmet nga EURO 2020