Të gjitha lajmet

VIGO

Celta zyrtarizon trajnerin e ri

Celta zyrtarizon trajnerin e ri

12 November, 2020 @15:36

Celta Vigo ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje dhe e ka emëruar trajnerin argjentinas Eduardo Coudet si trajner të ri të ekipit.

Coudet do të zëvendësojë Oscar Garcian e larguar ditë më parë nga klubi. Coudet 46-vjeçar deri tash ka punuar në Argjentinë, duke bërë emër me titullin e fituar me Racing Club në vitin 2019.

Celta në anën tjetër, prej 9 ndeshjeve të zhvilluara deri tash ka arritur të marrë vetëm 7 pikë në La Liga dhe është pranë zonës së rënies aty.

MERKATO

Barcelona me ofertën e parë për Dalot

Foto: Getty Images

16 January, 2021 @15:00

Duket se Milani do të duhet të luftojë më shumë për t’i marrë shërbimet e Diogo Dalotit. Rossonerët e kanë…

MEDIA TALK

Eric Garcia pritet të transferohet në Barcelonë

Foto: Icon Sport

15 January, 2021 @19:59

Qendërmbrojtësi i Manchester Cityt, Eric Garcia pritet të bashkohet me Barcelonën si lojtar i lirë sapo kontrata e tij të…

TRANSFER TALK

Wijnaldum pranë Barcelonës!

Foto: Google

15 January, 2021 @17:40

Mesfushori i Liverpool, Georginio Wijnaldum i ka dhënë dritën jeshile lëvizjes në Camp Nou, sipas raporteve në Spanjë. Koeman është…

LËNDIM

Messi mungon në stërvitjen e Barcelonës

Foto: FC Barcelona

15 January, 2021 @17:26

Messi ka munguar në stërvitjen e skuadrës së Barcelonës shkaku i një lëndimi dhe nuk dihet ende se a do…

LA LIGA

Barcelona kërkon një mbrojtës të majtë, ka tre emra në listë

Foto: Barcelona

14 January, 2021 @23:28

Barcelona është duke kërkuar ta përforcojë krahun e majtë të mbrojtjes. Për momentin, gjiganti katalunas në atë pozitë ka dy…

Të gjitha lajmet nga La Liga