Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA PËR SHTYP

Čačić: Kosova ka krijuar më shumë sesa çdo kundërshtar tjetër

Foto: jutarnji/sport.com

Čačić: Kosova ka krijuar më shumë sesa çdo kundërshtar tjetër

1 September, 2017 @23:37

Selektori i Kroacisë, Ante Čačić, në konferencën për shtyp para ndeshjes së 2 shtatorit ndaj Kosovës ka theksuar se Kosova ka krijuar më shumë raste ndaj Kroacisë sesa të gjithë kundërshtarët tjerë në Grupin I kualifikues deri më tani.

Ai nuk e merr ndeshjen ndaj Kosovës si punë të kryer, pasi që, siç ka thënë ai, Kosova ka lojtarë të shpejtë ndërsa tash futbollistët e Kosovës janë edhe më kompakt me njëri-tjetrin.

TABELA AKTUALE

“Rezultati në Shkodër ka qenë shumë i lartë në favorin tonë, mirëpo kjo punë në terren nuk ka qenë fare ashtu siç shihet në rezultat. Mos harroni, Kosova ka krijuar më shumë raste ndaj Kroacisë sesa të gjithë kundërshtarët tjerë në 5 ndeshjet tjera të zhvilluara. Kosova tash është më e mirë, më kompakte, lojtarët njohin edhe më mirë njëri-tjetrin si dhe ata luajnë më mirë jashtë fushës së tyre,” ka thënë Čačić.

“Ne duhet të jemi maksimalisht të koncentruar që mos të na befasojnë. I afrohem kësaj ndeshjeje si ndeshje për kupë, s’ka kthim mbrapa, fiton ose eliminohesh. Edhe mos të harroj, do t’ua kthejmë kosovarëve mikpritjen e madhe që na kanë bërë,” ka shtuar ndër të tjera selektori i Kroacis, Ante Čačić, në konferencë.

Kroacia - Kosova zhvillohet nesër prej orës 20e45.KAZAKISTANI-MALIiZI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

1 September, 2017 @23:01

Mali i Zi ka shënuar fitore 3-0 si mysafir i Kazakistanit sonte në kuadër të kualifikimeve për Rusia 2018, ndërsa…

GRUPI E: DANIMARKA - POLONIA

Danimarka deklason Poloninë, ‘komplikon’ grupin

1 September, 2017 @22:46

Një super Danimarkë është shfaqur sonte në Kopenhagë! Skuadra e drejtuar nga norvegjezi Hareide e ka deklasur me rezultat 4-0…

GRUPI C: ÇEKIA - GJERMANIA

Hummels i jep fitoren Gjermanisë

1 September, 2017 @22:41

Në takimin e luajtur në Pragë, Gjermania arriti të shënojë fitore ndaj Çekisë vendasve, fitore kjo që është e shtata…

KOSOVA U21

Florent Hasani: Synojmë shumë, por na mungon infrastruktura

1 September, 2017 @21:43

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para mediave pas fitores së Kosovës foli edhe Florent Hasani, një prej lojtarëve më të mirë…

PËRFAQËSUESJA U21

Prekazi: Treguam shpirt luftarak, goli i parë vendimtar

1 September, 2017 @21:39

Pas fitores ndaj Norvegjisë, për media foli Rafet Prekazi, përzgjedhësi i Kosovës U21. “Pas disavantazhit 0-2 gjithçka u vështirësua,…

KOSOVA U21 - NORVEGJIA U21

Kosovë fenomenale, fitore me përmbysje ndaj Norvegjisë

1 September, 2017 @20:55

Me një paraqitje fantastike në stadiumin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, përfaqësuesja e Kosovës U21 ka arritur ta fitojë takimin ndaj…

PREMIER LEAGUE

Rekord i ri i shpenzimeve në Premier League

1 September, 2017 @10:52

Përveç që është liga me më shumti shpenzime në këtë afat kalimtar, Premier League këtë verë e ka thyer rekordin…

ZVICRA-ANDORRA

Zvicra perfekte, Xhaka, Shaqiri e Mehmedi startues

Foto: blick.ch

31 August, 2017 @23:23

Përfaqësuesja e Zvicrës ka shënuar edhe fitoren e shtatë me radhë në Grupin B kualifikues për Kampionatin Botëror Rusia 2018,…

KUALIFIKIMET U21

Humbje minimale në minutat shtesë e Shqipërisë U21 nga Irlanda Veriore U21

Pamje nga ndeshja e sontme Irlanda U21 - Shqipëria U 21/ Foto: North Ireland FA

31 August, 2017 @22:59

Kombëtarja U21 e drejtuar nga Alban Bushi është mposhtur nga bashkëmoshatarët e Irlandës Veriore me rezultat minimal 1-0. Veriirlandezët…

FRANCA - HOLANDA

Francë e fuqishme, Holanda rrezikon Botërorin

Foto: Squawka

31 August, 2017 @22:34

Me futboll të bukur dhe lojë shembullore, përfaqësuesja e Francës arriti ta fitojë takimin e luajtur ndaj Holandës në Paris,…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018