Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Challandes: Ideale të luhet në dhjetor

Challandes: Ideale të luhet në dhjetor

12 April, 2020 @23:51

Selektori i Kosovës Bernard Challandes në një bisedë me Sportin total të KTV-së ka thënë se ideale do të ishte që ndeshjet e PlayOffit të Ligës D të Kombeve të luhen gjatë muajit dhjetor.

Ndeshjet që ishin paraparë të luhen më 26 dhe finalja më 31 mars, së pari u shtyen për 4 qershor nga UEFA-ja, por shpejt edhe ky vendim u shtye për shkak të pandemisë coronavirus.

Tash, datat janë të hapura, ndërsa UEFA-ja ka thënë që të luhen pas shtatorit, kur nis edicioni i dytë i Ligës së Kombeve.

E Challandes në prononcimin e tij ka bërë të ditur arsyet për dhjetorin ideal.

“Mendoj se mundësia për t’u luajtur, shpresoj të jetë në dhjetor, është situatë e mirë për ne, pasi mund ta përgatisim më mirë ndeshjen kundër Maqedonisë së Veriut. Do të jenë edhe gjashtë ndeshje të Ligës së Kombeve, në shtator, tetor dhe nëntor. Dhe, për ne është një mundësi e mirë për t’u përgatitur, mendoj se mund të jemi më të përgatitur për dhjetor se tani”, ka thënë Challandes sot.

Kosova do të ndeshet me Maqedoninë Veriore në Shkup në gjysmëfinale dhe nëse e kalon këtë pengesë atëherë e pret finalja me fituesin e duelit mes Gjeorgjisë e Bjellorusisë - e fituesi i finales siguron biletë për EURO 2020, që do të zhvillohet në verën e vitit 2021.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

KREJT VENDIMET E UEFA-së

Vendimet e UEFA-së pas video-konferncës

Foto: uefa.com

1 April, 2020 @18:51

Pas video-konferencës së UEFA-së me 55 anëtarët e saja lidhur me ndikimin e pandemisë coronavirus në futbollin evropian, janë marrë…

E FUNDIT / JOZYRTARE

Maqedonia V - Kosova, shtyhet për shtator

1 April, 2020 @14:48

Video-konferenca e sotme e UEFA-së me sekretarët e përgjithshëm të Federatave anëtare të saj që nisi në mesditë në këto…

ZYRTARISHT

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

20 March, 2020 @15:55

Pas afro dy orësh edhe FFK-ja ka zyrtarizuar datën e ndeshjes mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që do të…

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020