Të gjitha lajmet

ANGLIA - KOSOVA

Challandes: Jo lehtë, por unë i kam thënë të sulmojnë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Challandes: Jo lehtë, por unë i kam thënë të sulmojnë

11 September, 2019 @0:30

Trajneri i kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, pas humbjes ndaj Anglisë, ka thënë se është i kënaqur me angazhimin në pjesën e dytë.

Nuk mund të them se ishte e lehtë, nganjëherë ne e humbëm topin dhe ata patën reagime perfekte në kundërsulm. Ne kemi ndërmarrë rreziqe por në pjesën e parë ishte një efikasitet i madh nga Anglia.

Normalisht nuk jam i kënaqur me pjesën e parë por përgjegjësia më takon mua, sepse i kam thënë skuadrës që të sulmojnë vazhdimisht,” ka thënë Challandes.

TABELA AKTUALE

Kosova aktualisht gjendet në pozitën e tretë në Grupin A me 8 pikë.

ANGLIA - KOSOVA

Southgate: Duhet të jeni krenar me këtë skuadër

11 September, 2019 @0:18

Trajneri i Angilisë, Gareth Southgate, pas ndeshjes kundër Kosovës, në deklaratën e tij ka lavdëruar Kosovën. “Jam shumë i impresionuar…

ANALIZË

Me këmbë në tokë, presim tetorin!

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 September, 2019 @23:16

Pas 15 ndeshjeve Kosova njoftohet me humbje. Pas 12 viteve, Anglia pëson tre gola në një ndeshje zyrtare (jo-miqësore). Për…

ANGLIA - KOSOVA

Anglia vs. Kosova, notat e lojtarëve

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 September, 2019 @23:04

Pas humbjes ndaj Anglisë, TopSporti ka notuar lojtarët varësisht prej paraqitjeve të treguara sonte. NOTAT E LOJTARËVE Muriç 5.5,…

GRUPI A

Çekia fiton, kalon Kosovën

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

10 September, 2019 @22:50

Me fitoren e sontme ndaj Malit të Zi, Çekia u vendos në pozitën e dytë para Kosovës. Çekia e mposhti…

ANGLIA - KOSOVA

Kosova e madhe edhe në disfatë

10 September, 2019 @22:40

Një ndeshje që filloi në një mënyrë që as nuk e kishim menduar, një gol i Valon Berishës që në…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020