Të gjitha lajmet

KOSOVA

Challandes: Llogaris te të gjithë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Challandes: Llogaris te të gjithë


9 October, 2019 @22:38

Trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka thënë se ndeshja me Gjibraltarin është një mundësi e mirë për secilin lojtar.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Ndeshja me Gjibraltarin është një mundësi e mirë për ne si ekip dhe për secilin lojtar.

Nuk e konsideroj thjesht një miqësore, por një mundësi të mirë për ta përgatitur sa më mirë ndeshjen kundër Malit e Zi. Pres që të gjithë lojtarët të jenë seriozë, agresivë dhe ta japin maksimumin për aq minuta sa do të jenë në fushë.

Kush nuk e jep maksimumin do të ketë telashe,” ka theksuar Challandes.

Gjibraltari ka organizim të mirë dhe një trajner të mirë nga Uruguai. Është ekip që lufton, nuk është e lehtë për ne.

Është e vërtetë se kanë humbur thellë kundër Zvicrës, por golin e parë e pësuan vetëm në fund të pjesës së parë. Ndërkaq, kundër Irlandën pësuan një autogol dhe golin e dytë vetëm në minutat shtesë. Në këtë ndeshje mund të shoh se çfarë mund të bëjnë disa lojtarë që nuk kanë pasur hapësirë deri më tash,” ka shtuar Challandes, i cili ka thënë se do t’i qëndrojnë besnik filozofisë së lojës.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Kosova më 10 tetor do të luaj miqësore me Gjibraltarin, e më pas më 14 tetor me Malin e Zi.


THE DRAW

Nesër shorti, këta janë të kualifikuarit

Europa League

Nesër shorti, këta janë të kualifikuarit

25/02/21 @ 23:26

EUROPA LEAGUE

Ish-kampioni anglez befasohet në shtëpi dhe eliminohet nga EL

Europa League

Ish-kampioni anglez befasohet në shtëpi dhe eliminohet nga EL

25/02/21 @ 23:20

KOMENTI I MUNISHIT

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

FFK Superliga

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

25/02/21 @ 23:16

EUROPA LEAGUE

Roma kualifikohet pa problem

Europa League

Roma kualifikohet pa problem

25/02/21 @ 23:10

MANCHESTER UNITED 0-0 REAL SOCIEDAD

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

Europa League/Premier League

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

25/02/21 @ 22:59

MILAN 1-1 ZVEZDA

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat

Europa League/Serie A

Milan pa fitore, e çojnë përpara golat

25/02/21 @ 22:56

EUROPA LEAGUE

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, kualifikohet në 1/8 e finales në EL

Europa League/Sportistë shqiptarë në botë

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, kualifikohet në 1/8 e finales në EL

25/02/21 @ 22:53

SHTYERJET E NDESHJEVE

KB Peja e cilëson situatën e trishtë, pas shtyerjes së ndeshjes

FBK Superliga

KB Peja e cilëson situatën e trishtë, pas shtyerjes së ndeshjes

25/02/21 @ 22:18

RIKTHIM NË KLUB

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

Premier League/International

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

25/02/21 @ 22:14

PREMIER LEAGUE

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

Premier League

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

25/02/21 @ 21:47


Të gjitha lajmet nga