Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA STËRVITJA E FUNDIT

Challandes me instruksione taktike për ndeshje ndaj Suedisë

Fotot: FFK

Challandes me instruksione taktike për ndeshje ndaj Suedisë


25 March, 2021 @15:54

Futbollistët e kombëtares së Kosovës kanë përfunduar stërvitjet e rregullta pas ndeshjes me Lituaninë dhe përgatitoret ndaj Suedisë.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELAT

Sipas FFK-së, Bernard Challandes në këtë stërvitje ka dhënë më së shumti instruksione në aspekt taktik për ndeshjen e radhës së Kosovës, e cila do të zhvillohet ndaj Suedisë në Prishtinë.

Kosova

“Gjatë kësaj stërvitje përzgjedhësi Challandes dha instruksionet e tij për lojtarët në aspektin taktik për ndeshjen e radhës kundër Suedisë, derisa u vërejt përkushtim i madh i secilit prej tyre në stërvitje,” ka bërë të ditur FFK-ja.

Në këtë stërvitje kanë marrë pjesë 11 futbollistë të Kosovës.


RIKTHIMI

Joachim Löw drejt kampionatit turk

Bundesliga/International/Transfere

Joachim Löw drejt kampionatit turk

25/03/21 @ 15:48

STINORI I RADHËS

PL cakton datat e fillimit e fundit të stinorit 2021/22

Premier League

PL cakton datat e fillimit e fundit të stinorit 2021/22

25/03/21 @ 15:34

DUELET E KUNDËRSHTARËVE

Kosova pushon, rivalët luajnë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova pushon, rivalët luajnë

25/03/21 @ 15:05

PAS NDESHJES

Urbonas: Rival i fortë, na munguan lojtarët kryesorë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Urbonas: Rival i fortë, na munguan lojtarët kryesorë

25/03/21 @ 14:46

STËRVITJA PAS FITORES

11 lojtarë në stërvitjen e sotme

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11 lojtarë në stërvitjen e sotme

25/03/21 @ 14:38

MBROJTËSI SHQIPTAR

Italianët zbulojnë të ardhmen e Hysajt

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Italianët zbulojnë të ardhmen e Hysajt

25/03/21 @ 14:29

FFK

FFK emëron trajnerët e kategorive

Përfaqësuesja

FFK emëron trajnerët e kategorive

25/03/21 @ 12:16

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05

LEJA

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

31/03/21 @ 22:54

ANGLIA - POLONIA

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

Kualifikimet për Botëror

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

31/03/21 @ 22:38

SAN MARINO - SHQIPËRIA

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

31/03/21 @ 22:37


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror