Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS NDESHJES

Urbonas: Rival i fortë, na munguan lojtarët kryesorë

Urbonas: Rival i fortë, na munguan lojtarët kryesorë


25 March, 2021 @14:46

Përzgjedhësi i Lituanisë, Valdas Urbonas, në deklaratën e tij pas humbjes nga Kosova ka thënë se ekipit të tij i kanë munguar lojtarët kryesorë.

Përndryshe, ai ka thënë se Kosova ka qenë kundërshtar i fortë për Lituaninë në miqësoren përgatitore para ndeshjeve kualifikuese për në Botërorin e radhës “Katar 2022”.

“Rezultat i dhimbshëm natyrisht, ka qenë ndeshje përgatitore, por ne takuam një kundërshtar të fortë dhe mungesa e lojtarëve kyq, veçanërisht mesfushorëve ka qenë faktor kryesor,” ka thënë ai në konferecën për shtyp pas humbjes.

Edvinas Girdvainis ka qenë njëri ndër mungesat kryesore të Lituanisë në këtë ndeshje, që ata e humbën 4-0.

“Ai është duke u shëruar nga lëndimi që e ka pasur dhe shpresojmë që të jetë gati për kualifikueset,” ka shtuar Urbonas.

“Duhet theksuar gjithashtu se kemi provuar skemë të re taktike në këtë ndeshje, që ka bartuar rrezikun në vete. Të gjitha provat nga kjo ndeshje do t’i shfyrtëzojmë për kualifikuese, ndërsa mangësitë na duhet përmirësuar shpejt,” ka thënë ndër të tjera ai.

Raporti i ndeshjes Kosova-Lituania


STËRVITJA PAS FITORES

11 lojtarë në stërvitjen e sotme

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11 lojtarë në stërvitjen e sotme

25/03/21 @ 14:38

MBROJTËSI SHQIPTAR

Italianët zbulojnë të ardhmen e Hysajt

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Italianët zbulojnë të ardhmen e Hysajt

25/03/21 @ 14:29

FFK

FFK emëron trajnerët e kategorive

Përfaqësuesja

FFK emëron trajnerët e kategorive

25/03/21 @ 12:16

TIRANË

Policia nuk garanton marrjen e masave për Shqipëri-Angli, reagon FSHF-ja

Kombëtarja/International

Policia nuk garanton marrjen e masave për Shqipëri-Angli, reagon FSHF-ja

25/03/21 @ 11:54

SPANJA

Morata i lumtur që është pjesë e kombëtares

Kualifikimet për Botëror/Serie A

Morata i lumtur që është pjesë e kombëtares

25/03/21 @ 11:27

PREMIER LEAGUE

Zëvendësimi i Bale gjindet te Stuttgarti

Premier League/Bundesliga/Transfere

Zëvendësimi i Bale gjindet te Stuttgarti

25/03/21 @ 11:23

BARÇA MEDICAL

Në Katar, por për shërim

La Liga

Në Katar, por për shërim

25/03/21 @ 11:20

BARCELONA

Fati mund të humbas sezonin

La Liga

Fati mund të humbas sezonin

25/03/21 @ 11:15

FLET PËRZGJEDHËSI

Bernard Challandes: Nëse nuk e bëjmë edhe mbrojtjen si sulmi…

Përfaqësuesja/International

Bernard Challandes: Nëse nuk e bëjmë edhe mbrojtjen si sulmi…

24/03/21 @ 23:24

HEKURAN KRYEZIU

Kryeziu: Ishte vit i vështirë, sot fituam moral dhe vetëbesim

Përfaqësuesja

Kryeziu: Ishte vit i vështirë, sot fituam moral dhe vetëbesim

24/03/21 @ 23:23

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05

LEJA

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

31/03/21 @ 22:54

ANGLIA - POLONIA

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

Kualifikimet për Botëror

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

31/03/21 @ 22:38

SAN MARINO - SHQIPËRIA

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

31/03/21 @ 22:37


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror