Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DUELET E KUNDËRSHTARËVE

Kosova pushon, rivalët luajnë

Foto: uefa.com

Kosova pushon, rivalët luajnë


25 March, 2021 @15:05

Pas miqësores së zhvilluar mbrëmë ndaj Lituanisë, të cilën Kosova e fitoi bindshëm 4-0, sonte Grupin B kualifikues për Botërorin “Katari 2022” e hapin zyrtarisht favoritët e grupit dhe atë në përballjet e tyre si vendas.

Spanja, si favorite numër një për kualifikim drejt Botërorit dhe ish-kampion Botëror pret Greqinë në Granada, me të cilët do të luajnë prej orës 20:45 në stadiumin Los Carmenes.

Të drejtuar nga ish-futbollisti i Real Madridit dhe Barcelonës, Luis Enrique, spanjollët pritet të dalin në fushë me Unai Simon; Porro, Ramos, Martines, Alba; Thiago, Busquets, Canales; Olmo, Morata e Ferran Torres përballë grekëve, ish-kundërshtarit të Kosovës nga Liga C e Kombeve.

Në anën tjetër, Suedia, ekipi tjetër i fuqishëm i grupit pas Spanjës, me rikthimin e Zlatan Ibrahimovicit në kombëtare ka kthyer tërë mediat botërore rreth tyre.

Dueli në Friends Arena të Solnas, pritet t’i takojë suedezëve, përkundër se Gjeorgjia e reformuar tashmë ka edhe përzgjedhësin e ri Willy Sagnol dhe shpreson në befasi.

Kujtojmë, Gjeorgjia ka humbur finalen e PlayOffit të Ligës D të Kombeve nga Maqedonia Veriore në vitin e kaluar — të cilën po ta fitonte do të ishte pjesëmarrëse e EURO 2020.


PAS NDESHJES

Urbonas: Rival i fortë, na munguan lojtarët kryesorë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Urbonas: Rival i fortë, na munguan lojtarët kryesorë

25/03/21 @ 14:46

STËRVITJA PAS FITORES

11 lojtarë në stërvitjen e sotme

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11 lojtarë në stërvitjen e sotme

25/03/21 @ 14:38

MBROJTËSI SHQIPTAR

Italianët zbulojnë të ardhmen e Hysajt

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Italianët zbulojnë të ardhmen e Hysajt

25/03/21 @ 14:29

FFK

FFK emëron trajnerët e kategorive

Përfaqësuesja

FFK emëron trajnerët e kategorive

25/03/21 @ 12:16

TIRANË

Policia nuk garanton marrjen e masave për Shqipëri-Angli, reagon FSHF-ja

Kombëtarja/International

Policia nuk garanton marrjen e masave për Shqipëri-Angli, reagon FSHF-ja

25/03/21 @ 11:54

SPANJA

Morata i lumtur që është pjesë e kombëtares

Kualifikimet për Botëror/Serie A

Morata i lumtur që është pjesë e kombëtares

25/03/21 @ 11:27

PREMIER LEAGUE

Zëvendësimi i Bale gjindet te Stuttgarti

Premier League/Bundesliga/Transfere

Zëvendësimi i Bale gjindet te Stuttgarti

25/03/21 @ 11:23

BARÇA MEDICAL

Në Katar, por për shërim

La Liga

Në Katar, por për shërim

25/03/21 @ 11:20

BARCELONA

Fati mund të humbas sezonin

La Liga

Fati mund të humbas sezonin

25/03/21 @ 11:15

FLET PËRZGJEDHËSI

Bernard Challandes: Nëse nuk e bëjmë edhe mbrojtjen si sulmi…

Përfaqësuesja/International

Bernard Challandes: Nëse nuk e bëjmë edhe mbrojtjen si sulmi…

24/03/21 @ 23:24

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

Kualifikimet për Botëror/Serie A/International

Infektohet me COVID-19, legjenda e Romës në spital

10/04/21 @ 13:53

FIFA RANKING

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria s’lëviz në renditjen mujore të prillit

07/04/21 @ 16:02

FIFA RANKING

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova bie në renditjen mujore të FIFA-së

07/04/21 @ 15:58

TOP 10

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Kualifikimet për Evropian/International

TOP 10 golashënuesit aktiv nëpër kombëtare

01/04/21 @ 21:21

PLAYER RATINGS: SMR-ALB

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: San Marino - Shqipëria

31/03/21 @ 23:28

PLAYER RATINGS: ESP - KOS

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Spanja - Kosova

31/03/21 @ 23:05

GJERMANIA - MAQEDONIA VERIORE

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

Kualifikimet për Botëror

Befasi e dorës së parë: Maqedonia Veriore fiton si mysafire ndaj Gjermanisë

31/03/21 @ 23:05

LEJA

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

FIFA i refuzon Nedim Bajramit kërkesën për të luajtur për Shqipërinë

31/03/21 @ 22:54

ANGLIA - POLONIA

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

Kualifikimet për Botëror

Lideri fiton përsëri, 9 pikë për 3 ndeshje

31/03/21 @ 22:38

SAN MARINO - SHQIPËRIA

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kryen detyrën, fiton në San Marino

31/03/21 @ 22:37


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror