Të gjitha lajmet

KOSOVA

Challandes përsëri pozitiv, mungon ndaj Moldavisë

TOPSPORTI / A.P

Challandes përsëri pozitiv, mungon ndaj Moldavisë


17 November, 2020 @15:14

Pas mungesës në dy ndeshjet e kaluara të këtij muaji ndaj Shqipërisë dhe Sllovenisë, kryetrajneri i Kosovës, Bernard Challandes, do t’i mungojë Kosovës edhe në ndeshjen e nesërme ndaj Moldavisë.

Zvicrani Challandes sot përsëri ka rezultuar pozitiv në testin për COVID-19 dhe për këtë arsye nuk do të jetë në krye të skuadrës nesër.

TABELAT E GRUPEVE - LIGA E KOMBEVE

Në njoftimin e saj, FFK ka shkruar që gjendja shëndetësore e përzgjedhësit është e mirë, kurse Kosova edhe nesër do të drejtohet nga Muharrem Sahiti, ndihmësi kryesor i Challandes.

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e…

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve