Të gjitha lajmet

KUKËSI

Cikalleshi nga Kukësi në Split

Yll Hoxha me Sokol Cikalleshin, gjatë stërvitjeve

Cikalleshi nga Kukësi në Split

17 July, 2014 @14:01

Mefsushori i ri i Kukësit, Sokol Cikalleshi, është anëtar i ri i ekipit kroat RNK Split. Kështu ka bërë të ditur vetë lojtari në llogarinë e tij në Facebook, duke falenderuar tifozët dhe përkrahësit e tij. 

Cikalleshi që ka impresionuar te Kukësi me paraqitjet e tij në stinorin e kaluar, tashmë do të militojë në Kroaci, derisa ai së fundi ka hyrë edhe në syrin e Gianni De Biasit që e ka ftuar atë në miqësoret e fundit të kuqezinjëve. 

Kukësi është nënkampion i Shqipërisë, derisa është eliminuar në raundin e parë të garave europiane, Europa League, këtë stinor. SANTIAGO BERNABEU

Sot prezentohet Kroos

REUTERS

17 July, 2014 @13:41

Real Madrid konfirmon se ka arritur marrëveshje me gjermanin Toni Kroos dhe pritet që pas orës 17:00 të prezentohet zyrtarisht…

FIFA RANKING

Gjermania lidere, Shqipëria humb pozitë

fifa

17 July, 2014 @12:44

Shqipëria ka humbur një pozitë në renditje të përgjithshme të FIFA-së, në renditjen e re të publikuar nga shtëpia botërore…

SUPERLIGA

Kampionati i ri, më 16 gusht

BOROZANI/Erdis Driza

16 July, 2014 @16:57

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës, i drejtuar nga kryetari Fadil Vokrri, në mbledhjen e sotsshme ka vendosur…

KHEDIRA

Pranohet oferta e Arsenalit për Khediran

16 July, 2014 @16:45

Sami Khedira iu është afruar edhe një hap Londrës. Mesfushorit gjerman të Real Madridit i ka mbetur vetëm të arrihet…

AUSTRALIAN OPEN / MEN'S FINAL

Nole i pamëshirshëm, deklason Nadalin dhe fiton Australian Open

Foto: BBC

27 January, 2019 @11:51

Një finale aspak interesante dhe atraktive ishte kjo e sotmja mes Novak Djokovicit dhe Rafael Nadalit.

DRITA - DON BOSKO

Edhe DonBosko triumfon në Gjilan

26 January, 2019 @20:51

Don Bosko ka shënuar edhe fitoren e shtatë të stinorit sot, në nismë të pjesës pranverore, duke e mposhtur Dritën…

PRISHTINA - LIPJANI

Seria ngritet në 16

26 January, 2019 @20:37

Një fitore tepër të lehtë e regjistroi sonte Prishtina, duke e mposhtur Lipjanin bindshëm me rezultat 121-66. Që nga…

FA CUP, ROUND 4

Celina me ‘raketë’, Swansea kalon në FA Cup

Foto: SwanseaOfficial

26 January, 2019 @20:14

Sulmuesi i Kosovës, Bersant Celina, ka shënuar sot një super-gol në fitoren e ekipit të tij ndaj Gillinghamit në kuadër…

PRISHTINA - LIPJANI

Ç3: Prishtina 10 minuta larg fitores

26 January, 2019 @20:05

Skuadra e Prishtinës e përfundoi çerekun e tretë me rezultat 91-51 kundër Lipjanit. Aktualisht Dardan Berisha është duke luajtur me…

Të gjitha lajmet nga