Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES: CITY v MONACO

City pret Monacon në formë

Stadiumi: Etihad.

City pret Monacon në formë

21 February, 2017 @12:49

Manchester City
Monaco
Manchester City : Monaco

SONTE, 20e45. "ETIHAD" - MANCHESTER, ANGLI.
Dueli më interesant i natës në Ligë të Kampionëve pritet të jetë ky ndërmjet Manchester Cityt të Pep Guardiolës dhe Monacos së Leoardo Jardimit. Monaco është në formë shumë të mirë në Ligue 1, duke qenë lider i kampionatit. Ndërsa në anën tjetër, City tash po mundohet të kthehet në lojë. "Përveç meje, Falcaos dhe Kamil Glikut, të gjithë lojtarët tjerë janë fëmijë. Por, fëmijë të talentuar," ka thënë para ndeshjes portieri 32 vjeç i Monacos, Danijel Subasic.

PIKAT KRYESORE:

-Manchester City ka arritur për herë të parë çerekfinalen e Ligës së Kampionëve në vitin 2016. -Monaco ka eliminuar gjithmonë skuadrat angleze në fazën eliminatore me dy ndeshje (vajtje-ardhje). -Dueli i radhës zhvillohet në Monaco më 15 mars. -Te City, i lënduar është Gabriel Jesus, ndërsa te Monaco, Gabriel BOschilia. -Në dyshim janë: Aleksandar Kolarov, Vincent Kompany dhe Gael Clichy te City, kurse te Monaco: Tiemoue Bakayoko dhe Guido Carillo. h2h City llogaritet favorit i madh për fitore në këtë ndeshje nga bastoret me kuotën 1.62. Monacoja për fitore ka kuotën 5.5, ndërsa barazimi është 4.33.

PARA NDESHJES: BAYER - ATLETICO

A do të kenë gjermanët fuqi?

Bay Arena, pritet të mbushet sonte

21 February, 2017 @12:37

Dueli i sotëm i Ligës së Kampionëve vë përballë Bayer Leverkusenin dhe Atletico Madridin. A do të kenë fuqi gjermanët…

ARANZHOHET MIQËSORJA

Shqipëria miqësore me Bosnjen në mars

Reprezentuesit e Bosnjës në stërivtje/ REUTERS/Arkiv

21 February, 2017 @12:25

Kombëtarja shqiptare ka aranzhuar miqësoren e radhës për muajin mars. 4 ditë pas ndeshjes kualifikuese me Italinë drejt Rusia 2018,…

PARA NDESHJES: BESA v LLAPI

Batatina: Shkojmë për fitore në Pejë

Tahir Batatina me Llapin po kalon stinor magjik/ Foto: M. Muçolli/ KF Llapi

21 February, 2017 @12:02

Trajneri i nënkampionit vjeshtor të Kosovoës, Tahir Batatina, ka bërë të ditur për web faqen e klubit të Llapit se…

DATAT E NDESHJEVE

Nis pranvera në Superligë

21 February, 2017 @10:13

Këtë fundjavë nis pjesa pranverore e Superligës dhe duelet e para që do të zhvillohen për xhiron XVIII janë: Të…

FA CUP - SUTTON vs ARSENAL

Perez dhe Walcott shpiejnë Arsenalin në ç‘finale

20 February, 2017 @23:33

Golat nga Lucas Perez dhe Theo Walcott, secili në një pjesë, kanë qenë të mjaftueshme për të çuar Arsenalin në…

EKSKLUZIVE

Prizreni Futsall përforcohet me Ademin

KF Prizreni.

20 February, 2017 @20:59

Skuadra nga Liga e Parë e Kosovës në futsall, Prizreni, ka bërë të ditur ekskluzivisht për Borozani.com se ka arritur…

PARTIZANI - TIRANA

Derbi i takon Partizanit

Foto: FK Partizani Albania

20 February, 2017 @19:54

Me fitoren e Partizanit u mbyll derbi i shumëpritur i Tiranës! 'Të Kuqtë' e kryeqytetit kaluan të parët në epërsi…

LAÇI vs KUKËSI

Kukësi ndalet në Laç, Skënderbeu gëzohet

Para ndeshjes: Laçi - Kukësi, sot/ Foto: panorama

20 February, 2017 @18:49

Nuk kishte gola përkundër rasteve dhe shtyllave në ndeshjen ndërmjet Laçit dhe Kukësit sot, në kuadër të xhiros së XXII…

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

20 February, 2017 @18:17

Skuadra e xhiros nga top ligat evropiane sipas Borozani.com duket kështu:

PRISHTINA

Lëndimi i Currit nuk është serioz

20 February, 2017 @18:13

Pasi u detyrua të largohej nga loja për shkak të lëndimit në takimin ndaj Vëllaznimit, duket se Debatik Curri ka…

BALLON D'OR

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

8 October, 2018 @20:13

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luka Modric dhe 11 yje të Premier Ligës do jenë në listën e 30 futbollistëve të…

CHAMPIONS LEAGUE

Vëmendja në Londër e Napoli

3 October, 2018 @12:40

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, sonte zhvillohen edhe 8 të tjera në kuadër të xhiros së dytë të grupeve…

CHAMPIONS LEAGUE

‘Lëkundja’ e fundit për Josen?

Foto: Unitedreds

2 October, 2018 @23:06

Zhgënjim pas zhgënjimi! Manchester United ka dështuar të fitojë edhe në ndeshjen e luajtur sonte në kuadër të Ligës së…

NUMRAT E EKIPEVE NË UEFA

UEFA zyrtarizon numrin e ekipeve të Kosovës për stinorin 2019/20

Foto: uefa.com

2 October, 2018 @13:19

UEFA përmes një komunikate zyrtare i ka bërë të ditur FFK-së se në edicionin 2019/20 të garave të saja, do…

STATS

Kalojnë 2 vite, vetëm Messi shënues jashtë shtëpisë!

2 October, 2018 @12:37

Një statistikë interesante dhe 'jo fort pozitive' për Barcelonën! Kur bëhet fjalë për ndeshjet e luajtura jashtë shtëpisë në Champions…

Të gjitha lajmet nga Champions League