Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MAN CITY 5-0 NEWCASTLE UNITED

City shfrytëzon maksimalisht gabimin e Liverpoolit

City shfrytëzon maksimalisht gabimin e Liverpoolit


8 May, 2022 @19:24

Manchester City ka shfrytëzuar maksimalisht gabimin e Liverpoolit dje në duel me Tottenhamin, për ta marrë kreun e Premier Ligës me fitore të shënuar sot ndaj Newcastle Unitedit, 5-0 [Sterling 19, 90+3, Laporte 38, Rodri 61, Foden 90+1].

Fitorja e çon Cityn në 86 pikë, 3 më shumë sesa Liverpooli kur kanë mbetur edhe 3 xhiro deri në fund të stinorit.

Kujtojmë, City në mesjavë pësoi nga RealMadrid në Ligë të Kampionëve, duke humbur mundësinë për të dalë në finale të garës. Ndërsa, Liverpool dje barazoi ndaj Tottenhamit, 1-1.

 


 
Të gjitha lajmet nga Premier League