Të gjitha lajmet

CITY - BRIGHTON

City shumë i fortë për Brightonin

City shumë i fortë për Brightonin

31 August, 2019 @18:19

Pas fitores ndaj Bournemouthit xhiron e kaluar, City pa problem e ka mposhtur edhe sot Brightonin.

Seria e golave u hap nga Kevin de Bruyne, dy gola të tjerë u shënuan nga Sergio Aguero, ndërsa golin e fundit e shënoi Bernando Silva, duke bërë kështu që ndeshja të mbyllet me rezultatin final 4-0.

Kështu, City pas 4 xhirove tubon plot 10 pikë, kurse Brightoni momentalisht ka 4 pikë.

CHAMPIONSHIP

Muriqi ‘zbret’ në bankën rezervë

31 August, 2019 @16:42

I huazuari te Nottingham Foresti nga Manchester City, Arijanet Muriqi duket se e ka humbur vendin e startuesit te skuadra…

SOUTHAMPTON - UNITED

United gabon përsëri

Foto: Premier League

31 August, 2019 @15:34

Pas dy gabimeve radhazi ndaj Wolves e Crystal Palace, United ka gabuar përsëri. “Djajtë e Kuq” kanë barazuar 1-1 me…

TRANSFER

Nacho Monreal transferohet në La Liga

31 August, 2019 @12:57

Nacho Monreal i bashkohet Real Sociedadit! Mbrojtësi i Arsenalit, Nacho Monreal, i është bashkuar skuadrës spanjolle Real Sociedad, në një…

MEDIA

United lirohet edhe nga Darmiani

30 August, 2019 @14:36

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, që pat ardhur te djajt e kuq nga Torinoja në stinorin 2015/16, do të…

ALEXIS SANCHEZ

Kryen testet dhe zyrtarizohet

29 August, 2019 @22:20

Kiliani Alexis Sanchez tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i ri i Interit. Sanchez që dështoi në Manchester United pas…

Të gjitha lajmet nga Premier League