Të gjitha lajmet

GJILANI - DRITA

Cuculi mjafton, derbi i Dritës

Cuculi mjafton, derbi i Dritës

29 September, 2019 @17:03

Në një atmosferë të zakonshme impozante kur bëhet fjalë për derbin e qytetit të Gjilanit, Drita ka arritur ta mposhtë me rezultat 0-1 skuadrën e Gjilanit.

Goli i vetëm i takimit u shënua nga Ardian Cuculi i Dritës, i cili golin e gjeti me kokë pas krosimit të Xhevdet Shabanit në minutën e 29’ të ndeshjes.

Në vazhdim, ndeshja u përshkua nga një numër i madh i kartonëve të verdhë, mirëpo ishte skuadra e Dritës ajo që arriti ta ruajë epërsinë e krijuar deri në fund, për ta fituar kështu derbin ndaj rivalit më të madh me rezultatin përfundimtar 0-1.

TABELA AKTUALE

Kjo fitore e ngrit Dritën mbi Gjilanin në tabelë, ndërkohë që e bën edhe më interesante gjendjen e skuadrave pranë kreut të tabelës.

Xhiron e ardhshme, Gjilani i shkon Flamurtarit, kurse Drita e pret në shtëpi Vushtrrinë.

VUSHTRRIA - PRISHTINA

E katërta me radhë për Prishtinën

29 September, 2019 @16:56

E katërta fitore me radhë, e treta nën drejtimin e Armend Dallkut në po aq ndeshje, për Prishtinën ka ardhur…

DRENICA - BALLKANI

Jetmir Topalli për të katërtën e sezonit

29 September, 2019 @15:51

Një gol i shënuar në minutën e 6’ të ndeshjes ishte i mjaftueshëm që Ballkani sot ta shënojë një fitore…

VUSHTRRIA - PRISHTINA

Vushtrria vs. Prishtina, 11-shet startuese

29 September, 2019 @14:53

Me fillim nga ora 15:00, në Vushtrri mes vete përballen Vushtrria dhe Prishtina. FORMACIONET STARTUESE Vushtrria: Manxholli, Lushtaku, Halimi, Hoxhaj,…

GJILANI - DRITA

Gjilani vs. Drita, 11-shet startuese

TOPSPORTI / E.Z

29 September, 2019 @14:50

Pak para ndeshjes, janë publikuar 11-shet startuese të Gjilanit dhe Dritës. Gjilani: Haxhihamza, Rapa, Kastrati, Frashëri, Ferreira, Veliu, Jonuzi, Useini,…

TREPÇA'89 5-1 FLAMURTARI

Edhe ‘89-shi demolon Flamurtarin

Foto: KFTrepça'89/fb

28 September, 2019 @16:58

Pas humbjes në xhiron e kaluar nga Llapi në Xhemajl Ibishi 1-5, Flamurtari është mposhtur edhe në këtë xhiro 5-1.…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga