Të gjitha lajmet

ARBËRIA - BALLKANI

Daku i pakapshëm, Ballkani fiton me përmbysje

FOTO / Ballkani

Daku i pakapshëm, Ballkani fiton me përmbysje

16 October, 2020 @16:26

Ndeshja hapëse e xhiros së gjashtë në Superligë ka dhuruar spektakël.

Dy skuadra në formë, Arbëria e Ballkani, sot u përballën në Obiliq në stadiumin “Agron Rama”.

Ballkani lider e mposhti Arbërinë me rezultat 2-4 [Sunaj Hasan 35’, Almir Kryeziu 64’ / Mirlind Daku 54’ 83’p, Armend Thaqi 72’, Ermal Krasniqi 90+6’]

Arbëria ndeshjen e nisi në mënyrën më të mirë. Skuadra nga Dobraja së pari shënoi me Sunaj Hasanin në minutën e 18’, por goli i tyre u anulua për shkak të pozitës jashtë loje, derisa në minutën e 35’ pikërisht Hasan realizoi golin e parë të Arbërisë, dhe kështu u mbyll pjesa e parë.

Me të filluar pjesa e dytë, Mirlind Daku e barazoi rezultatin në 1-1, duke gjuajtur nga jashtë zonës.

Arbëria përsëri kaloi në epërsi 10 minuta më vonë me golin e Almir Kryeziut (64’). Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, e zëvendësoi Mevlan Zekën në vend të Meriton Korenicës në minutën e 71’, e Mevlan Zeka një minutë më vonë e asistoi te Armend Thaqi, që e barazoi rezultatin për herë të dytë në ndeshje.

Goli i epërsisë së Ballkanit erdhi nga lojtari më në formë në Superligë, Mirlind Daku. Daku në minutën e 83’ shënoi nga penalltia për 2-3, kurse goli i katërt i skuadrës nga Suhareka erdhi në minutat shtesë nga Ermal Krasniqi (90+6’).

TABELA AKTUALE

Ballkani aktualisht gjendet në krye të tabelës me 16 pikë, në gjashtë ndeshje të zhvilluar ka bilanc 5 fitore e 1 barazim, kurse Arbëria gjendet në pozitën e tretë me 8 pikë.

Në xhiron tjetër Ballkani takohet me kampionen aktuale Dritën, kurse Arbëria me Drenicën.

TREPÇA '89 - FERONIKELI

Pa fitues në “Riza Lushta”, Duro debuton me barazim

18 October, 2020 @16:01

Si dueli i luajtur sot në Gjilan, ashtu edhe ai në Mitrovicë përfundoi pa gola, 0-0. Trepça ‘89 dhe…

DRITA - GJILANI

Pa gola në derbin e Anamoravës

Foto: SC Gjilani

18 October, 2020 @15:30

Me “paqe” është mbyllur derbi i sotëm i Anamoravës mes Dritës dhe Gjilanit. Dy skuadrat që sezonin e kaluar përfunduan…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Feronikeli

18 October, 2020 @13:47

Janë caktuar 11-shet startuese të Trepçës ‘89 dhe Feronikelit. TREPÇA ‘89: Prince, Berisha, Kaqiku, Kaqar, Dedia, Okonwo, Jashari, Darwish, Arb.…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Gjilani

18 October, 2020 @12:59

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe Gjilanit. DRITA: Maloku, Brdarovski, Limani, Cuculi, Blakçori, Namani, Vucaj, Fazliu, Xh.Shabani, Haxhimusa, Rexha. …

LLAPI - DRENICA

Humbja e radhës, çfarë po ndodhë me Llapin?

17 October, 2020 @15:59

Me rezultat 0-1 (Hysen Tahiri 54’) është mbyllur përballja e zhvilluar sot mes Llapit dhe Drenicës në Podujevë. Skuadra nga…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga