Të gjitha lajmet

FINALJA E KUPËS

Dallku: Shpresoj ta filloj karrierën me trofe

Dallku: Shpresoj ta filloj karrierën me trofe

29 July, 2020 @11:53

Përveç trajnerit të Ballkanit, për Supersport para finales së Kupës u shpreh edhe Armend Dallku, trajneri i Prishtinës.

“Jo vetëm këtë vit, por gjithmonë, Prishtina ka synime të larta si për kampionat e ashtu edhe për kupë. Me një formë neve na larguan nga gara për titull, kështu që tash mundësia jonë për të marrë pjesë në Evropë është triumfi në Kupën e Kosovës.

Presion te ne nuk ka, jam i kënaqur me futbollistët, të cilët i falënderoj shumë që e dhanë maksimumin gjatë gjithë sezonit.

Emocion i veçantë pasi që kjo është finalja e parë për mua si trajner dhe shpresoj që këtë karrierë ta filloj me trofe.”  - ishin fjalët e Dallkut.

KUPA E KOSOVËS

Baftiu: Qëllimi është vetëm fitorja

29 July, 2020 @11:44

Futbollisti më i mirë i sezonit në Superligë, Blend Baftiu, u shpreh për Supersport para finales Prishtina vs. Ballkani. “Nuk…

FINALJA E KUPËS

Deklarata e Munishit para finales

29 July, 2020 @11:36

Para finales së Kupës, për Supersport është shprehur Ismet Munishi, trajneri i Ballkanit. “Normalisht që presioni më i madh është…

MEDIA TALK

Galatasaray po përgatit ofertë për Baftiun

Foto: FCBallkani/fb

29 July, 2020 @11:08

Pas 19 golave të shënuara, arritjes në finale të Kupës së Kosovës dhe lojërave të treguara, Blend Baftiu është bërë…

FINALJA E KUPËS

Finalja e Kupës, përballjet direkte mes dy skuadrave

29 July, 2020 @11:05

Me fillim nga ora 17:45, sot Prishtina dhe Ballkani përballen mes vete në finalen e Kupës së Kosovës. Prishtina luan…

FERONIKELI

Feronikeli nënshkruan me mesfushorin malazez

FOTO / Feronikeli

28 July, 2020 @19:28

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli, ka zyrtarizuar përforcimin e parë për stinorin 2020/21. Nikli ka nënshkruar kontratë me mesfushorin malazez, Marko…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga