Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve

Foto: UEFA

Danimarka - Belgjika, notat e lojtarëve


17 June, 2021 @20:19

Pas ndeshjes mes Danimarkës dhe Belgjikës, e cila përfundoi 1-2 për belgët, le të shohim notat e lojtarëve sipas Eurosportit.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Eurosport i ka notuar kështu lojtarët:

BELGJIKA: Courtois 6, Alderweireld 5, Denayer 5, Vertonghen 5, Meunier 6, Dendoncker 6, Tielemans 6, Thorgan Hazard 7, Mertens 4, Carrasco 6, Lukaku 8. Zëvendësuesit: Vermaelen (pa notë), Witsel 6, De Bruyne 9, Eden Hazard 6.

DANIMARKA: Schmeichel 6, Wass 6, Christensen 6, Kjaer 7, Vestergaard 6, Maehle 7, Damsgaard 7, Hojbjerg 6, Delaney 6, Poulsen 7, Braithwaite 7. Zëvendësuesit: Skov Olsen (pa notë), Norgaard 5, Stryger Larsen 5, Cornelius 5, Jensen 5.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani