Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA e DYTË

Dardania triumfon ndaj Lepencit

Dardania triumfon ndaj Lepencit


6 March, 2022 @20:27

Dy skuadrat nga mesi i tabelës në Ligën e Dytë, Dardania dhe Lepenci, sot u përballën në Brestovik.

Ndeshja përfundoi me rezultat 3-1 për skuadrën Dardania.

Dardania kaloi në epërsi në minutën e 26’ me Arbijon Nikqin, derisa në minutën e 52’ e barazoi rezultatin Lepenci.

Dy minuta më vonë Dardania kaloi në epërsi me Kastriot Panxhën (54’), derisa Panxha shënoi golin e dytë personal dhe të tretin për skuadrën e tij në minutën e 79’.

TABELA AKTUALE

Dardania me 28 pikë gjendet në pozitën e gjashtë, kurse Lepenci me një pikë më shumë në pozitën e pestë.


LIGA e DYTË

KEK-u lehtë kundër Bashkimit

FFK Liga e Dytë

KEK-u lehtë kundër Bashkimit

06/03/22 @ 20:23

LIGA e DYTË

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë

FFK Liga e Dytë

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë

06/03/22 @ 20:16

LILLE 4-0 CLERMONT

Edon Zhegrova shënon golin e parë në Ligue 1

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Edon Zhegrova shënon golin e parë në Ligue 1

06/03/22 @ 19:37

DRENICA - DRITA

Shtyhet ndeshja Drenica - Drita

FFK Superliga

Shtyhet ndeshja Drenica - Drita

06/03/22 @ 12:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Llapi

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Llapi

06/03/22 @ 12:36

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

06/03/22 @ 12:25

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ulpiana

06/03/22 @ 12:16

LIGA e DYTË

KEK-u lehtë kundër Bashkimit

FFK Liga e Dytë

KEK-u lehtë kundër Bashkimit

06/03/22 @ 20:23

LIGA e DYTË

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë

FFK Liga e Dytë

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë

06/03/22 @ 20:16

RILINDJA - RILINDJA 1974

Granit Kelmendi bëhet hero i ndeshjes, Rilindja 1974 vazhdon kryesimin

FFK Liga e Dytë

Granit Kelmendi bëhet hero i ndeshjes, Rilindja 1974 vazhdon kryesimin

04/03/22 @ 21:05

GJAKOVA - MINATORI

Gjakova deklason Minatorin, Rrustemaj shënon 5 gola

FFK Liga e Dytë

Gjakova deklason Minatorin, Rrustemaj shënon 5 gola

04/03/22 @ 20:47

VJOSA 2-1 DARDANIA

Livoreka e Gashi për fitore, Vjosa në krye

FFK Liga e Dytë

Livoreka e Gashi për fitore, Vjosa në krye

31/10/21 @ 18:27

LIGA e DYTË

Prizreni-Behari, ndërpritet ndeshja në minutën e 17’

FFK Liga e Dytë

Prizreni-Behari, ndërpritet ndeshja në minutën e 17’

01/10/21 @ 22:40

LIGA e DYTË

Dardanët deklasojnë KEK-un, shkaktojnë humbjen e parë

FFK Liga e Dytë

Dardanët deklasojnë KEK-un, shkaktojnë humbjen e parë

01/10/21 @ 22:01

LIGA e DYTË

Kosova VR fiton pas 3 xhirove, hattrick nga Shkëlzen Miftari

FFK Liga e Dytë

Kosova VR fiton pas 3 xhirove, hattrick nga Shkëlzen Miftari

01/10/21 @ 21:43

LIGA e DYTË

Behari regjistron fitoren e parë, ngritet në tabelë

FFK Liga e Dytë

Behari regjistron fitoren e parë, ngritet në tabelë

25/09/21 @ 21:45

KEK-u - PRIZRENI

KEK-u lëshon pikë përë herë të parë

FFK Liga e Dytë

KEK-u lëshon pikë përë herë të parë

25/09/21 @ 21:38


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e Dytë