Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA e DYTË

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë


6 March, 2022 @20:16

Në ndeshjen e luajtur në Stadiumin “Përparim Thaqi”, KF Shkëndija e mposhti Prizrenin me rezultat minimal 0-1.

Hero i ndeshjes ishte Lorik Dobratiqi, që shënoi golin e vetëm në këtë ndeshje në minutën e 37’.

TABELA AKTUALE

Kjo fitore e ngriti në pozitën e dytë me 37 pikë në Ligën e Dytë skuadrën Shkëndija, që ka një ndeshje më shumë, kurse Prizreni me 25 pikë gjendet në pozitën e shtatë.


LILLE 4-0 CLERMONT

Edon Zhegrova shënon golin e parë në Ligue 1

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Edon Zhegrova shënon golin e parë në Ligue 1

06/03/22 @ 19:37

DRENICA - DRITA

Shtyhet ndeshja Drenica - Drita

FFK Superliga

Shtyhet ndeshja Drenica - Drita

06/03/22 @ 12:56

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Llapi

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Llapi

06/03/22 @ 12:36

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drenica - Drita

06/03/22 @ 12:25

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ulpiana

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ulpiana

06/03/22 @ 12:16

HALA MADRID

Me supergola, madrilenët përmbysin Sociedadin

La Liga

Me supergola, madrilenët përmbysin Sociedadin

05/03/22 @ 23:40

REAGIMI I KF RAHOVECI PAS DISFATËS

KF Rahoveci reagon ndaj gjyqtarëve!

FFK Liga e parë

KF Rahoveci reagon ndaj gjyqtarëve!

05/03/22 @ 20:53

NGA FEDERATA

FFK arrin marrëveshje për sigurimin shëndetësor të futbollistëve

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë

FFK arrin marrëveshje për sigurimin shëndetësor të futbollistëve

08/09/22 @ 14:57

KOMUNIKATË E FC BESA

Besa mohon thashethëmet, garat vazhdojnë!

FFK Liga e Dytë

Besa mohon thashethëmet, garat vazhdojnë!

17/08/22 @ 14:41

BARAZH: DINAMO FERIZAJI - FORTUNA DRENAS

Pira çon Dinamon në Ligën e Dytë

FFK Liga e Dytë

Pira çon Dinamon në Ligën e Dytë

23/05/22 @ 20:20

LIGA E DYTË

Vjosa dhe Rilindja 1974 ngjiten në Ligën e Parë

FFK Liga e Dytë/FFK Liga e parë

Vjosa dhe Rilindja 1974 ngjiten në Ligën e Parë

21/05/22 @ 19:30

PLAYOFF | LIGA E TRETË E KOSOVËS

Pas penalltive, KF Australia siguron Ligën e Dytë

FFK Liga e Dytë

Pas penalltive, KF Australia siguron Ligën e Dytë

12/05/22 @ 16:07

LIGA e DYTË

Enis Zabërgja hero në derbi, Shkëndija në krye

FFK Liga e Dytë

Enis Zabërgja hero në derbi, Shkëndija në krye

01/05/22 @ 22:51

PAS TËRHEQJES SË VËLLAZËRISË

Vjosa pushon këtë xhiro

FFK Liga e Dytë

Vjosa pushon këtë xhiro

09/04/22 @ 01:27

SHKËNDIJA - BEHARI

Enis Zabërgja hero, Shkëndija ndan pozitën e dytë me Vjosën

FFK Liga e Dytë

Enis Zabërgja hero, Shkëndija ndan pozitën e dytë me Vjosën

12/03/22 @ 22:07

RILINDJA 1974 - VJOSA

Derbi i dy vendeve të para përfundon në qetësi

FFK Liga e Dytë

Derbi i dy vendeve të para përfundon në qetësi

12/03/22 @ 21:43

LIGA e DYTË

Vjosa triumfon, rikthehet në pozitën e dytë

FFK Liga e Dytë

Vjosa triumfon, rikthehet në pozitën e dytë

08/03/22 @ 16:51


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e Dytë