Të gjitha lajmet

DUKAGJINI - TREPÇA '89

Demiri për fitoren e parë të Dukagjinit

Demiri për fitoren e parë të Dukagjinit

2 October, 2019 @16:40

Vjen fitorja e parë e Dukagjinit në elitën e futbollit kosovar sivjet!

Skuadra nga Klina sot arriti ta mposhtë Trepçën ‘89, derisa vendimtar në këtë fitore ishte goli i Husein Demirit në minutën e 40’ të ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Më pas, përkundër tentimeve në të dyja anët, rrjetat nuk u prekën dhe ndeshja u mbyll me rezultatin final 1-0.

Kjo fitore e afron pak Dukagjinin me skuadrat që po luftojnë për dalje nga zona e rrezikshme, kurse ‘89shi pas 8 xhirove ka 9 pikë të tubuara.

Xhiron e ardhshme, mitrovicasit luajnë në shtëpi ndaj Niklit, kurse Dukagjini i shkon Gjilanit.

FERONIKELI - LLAPI

Pefqeli në kohën shtesë, Llapi mposht kampionin

2 October, 2019 @16:30

Në mënyrë dramatike është mbyllur ndeshja kryesore e ditës së sotme në Superligë. Skuadra e Llapit ka arritur që në…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Trepça ‘89

2 October, 2019 @14:00

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe të Trepçës ‘89. DUKAGJINI: Neziri, Basriu, Sya, Haliti, Musa, Mustafa, Gavara, Jashanica, Marmullaku,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Ballkani

2 October, 2019 @13:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Ballkanit. FERIZAJ: Kaçiu, Bardhi, Qerkini, Asani, Shaljani, Kuka, Mustafa, Shaqiri, Sadriu, Shala,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Llapi

2 October, 2019 @13:46

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Llapit. FERONIKELI: Troshupa, Prekazi, Thaqi, Islami, Hoxha, Bojku, Dabiqaj, Hoti, Fazliu, Da…

GJILANI - DRITA

Cuculi mjafton, derbi i Dritës

29 September, 2019 @17:03

Në një atmosferë të zakonshme impozante kur bëhet fjalë për derbin e qytetit të Gjilanit, Drita ka arritur ta mposhtë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga