Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DE BIASI

Dhuratë për lojtarët

Dhuratë për lojtarët


19 June, 2016 @23:39

Selektori i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas ndeshjes ka thënë se fitorja kuq e zi ka qenë e merituar.

“Fituam me meritë ndaj Rumanisë, të cilët kanë pasur të tetën e finales të sigurtë nëse do të na mposhtnin neve. Ka qenë ndeshje tepër emocionuse si ajo ndaj Armenisë në kualifikime,” ka thënë fillimisht De Biasi.

Çka nëse shkon Shqipëria tutje?

“Besoj se kjo skuadër tash mund të jap edhe më tepër. Kemi paguar ndaj Zvicrës, luajtëm ndaj Francës dhe tash me fitore erdhi besimi se mund t’ia arrijmë,” ka shtuar italiani.

TABELA AKTUALE

A ishte kjo dhuratë për ditëlindjen tuaj që e kishit ditë më parë?

“Jo. Kjo është dhuratë për të gjithë këta lojtarë në fushë, që nuk kursyen asgjë nga vetja për të arritur këtu,” ka thënë në fund De Biasi.


MAVRAJ

Fitore 10 milionëshe

Shqipëria/UEFA Euro 2016

Fitore 10 milionëshe

19/06/16 @ 23:19

SADIKU

Flet golashënuesi historik

Shqipëria/UEFA Euro 2016

Flet golashënuesi historik

19/06/16 @ 23:04

GRUPI A

Pa gola për kualifikim të dyanshëm

UEFA Euro 2016

Pa gola për kualifikim të dyanshëm

19/06/16 @ 22:56

GRUPI A

Sadiku mban gjallë ëndrrën kuqezi

Shqipëria/UEFA Euro 2016

Sadiku mban gjallë ëndrrën kuqezi

19/06/16 @ 22:52

GRUPI A

Formacionet zyrtare: Rumani-Shqipëri

Shqipëria/UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Rumani-Shqipëri

19/06/16 @ 20:14

GRUPI A

Formacionet zyrtare: Zvicër-Francë

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Zvicër-Francë

19/06/16 @ 20:05

EURO2016

Xhaka prin në listën e pasuesve të saktë

UEFA Euro 2016/Sportistë shqiptarë në botë

Xhaka prin në listën e pasuesve të saktë

19/06/16 @ 19:16

KUQEZI

Skenar i njëjtë sikur në kualifikime

Shqipëria/UEFA Euro 2016

Skenar i njëjtë sikur në kualifikime

19/06/16 @ 17:55

PARA NDESHJES

Tre futbollistë të dyshimtë te Rumania

UEFA Euro 2016

Tre futbollistë të dyshimtë te Rumania

19/06/16 @ 16:22

NGA UEFA

UEFA: “Shqiptarët dijnë të festojnë”

Shqipëria/UEFA Euro 2016

UEFA: “Shqiptarët dijnë të festojnë”

19/06/16 @ 15:08

3 VOTAT E SELEKTORIT

Votat e Edoardo Reja për FIFA Lojtarin më të mirë

Shqipëria/International

Votat e Edoardo Reja për FIFA Lojtarin më të mirë

18/01/22 @ 11:55

MIQËSORE

Zyrtarizohet miqësorja e dytë e Shqipërisë

Shqipëria

Zyrtarizohet miqësorja e dytë e Shqipërisë

11/01/22 @ 13:48

MIQËSORJA

Shqipëria “siguron” marsin me ish-kampionët e botës dhe Evropës

FSHF Kategoria Superiore/Shqipëria/La Liga

Shqipëria “siguron” marsin me ish-kampionët e botës dhe Evropës

29/12/21 @ 15:37

SHQIPËRI

Edhe dy fusha pritet të marrin pamje të re

FSHF Kategoria Superiore/Shqipëria

Edhe dy fusha pritet të marrin pamje të re

24/12/21 @ 15:24

DEKLARATA PAS SHORTIT

Gjimshiti: Luftojmë për secilën pikë!

Liga e Kombeve/Shqipëria

Gjimshiti: Luftojmë për secilën pikë!

20/12/21 @ 14:39

SHQIPËRIA

Liga e Kombeve 2022/23 - Orari i ndeshjeve të Shqipërisë

Liga e Kombeve/Shqipëria

Liga e Kombeve 2022/23 - Orari i ndeshjeve të Shqipërisë

18/12/21 @ 09:51

DEKLARATA E SELEKTORIT

Reja: Objektivi i parë, të mos dalim të fundit!

Liga e Kombeve/Shqipëria

Reja: Objektivi i parë, të mos dalim të fundit!

16/12/21 @ 22:47

KOSOVA (F) - SHQIPËRIA (F)

Vajzat e Shqipërisë triumfojnë ndaj vajzave të Kosovës

Shqipëria/Kosova/International

Vajzat e Shqipërisë triumfojnë ndaj vajzave të Kosovës

30/11/21 @ 18:48

TALENTI: ARBËR BYTYQI

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

Kualifikimet për Evropian/Shqipëria/Kosova/International/Sportistë shqiptarë në botë

Prizrenasi i pazëvendësueshëm te Shqipëria U19

17/11/21 @ 20:48

WIL 1900

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

Shqipëria/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Burim Kukeli nis karrierën e trajnerit në Zvicër

17/11/21 @ 11:51


 
Të gjitha lajmet nga Shqipëria