Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI A

Pa gola për kualifikim të dyanshëm

Foto: UEFA Official

Pa gola për kualifikim të dyanshëm


19 June, 2016 @22:56

Me rezultat të bardhë është mbyllur takimi mes Zvicrës dhe Francës, rezultat i cili i konvenon të dyja skuadrave, pasi që automatikisht të dyja tashmë janë kualifikuar për në fazën tjetër.

Franca e kishte siguruar kualifikimin pas xhiros së dytë, ndërsa Zvicra me këtë pikë kualifikohet nga vendi i dytë, duke lënë pas vetes Shqipërinë në vendin e tretë.

EURO2016 GRUPET DHE ORARI


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016