Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO2016

Xhaka prin në listën e pasuesve të saktë

Xhaka prin në listën e pasuesve të saktë


19 June, 2016 @19:16

Me 223 pasime të kompletuara, Granit Xhaka është lojtari me më shumti pasime të kompletuara deri më tani në EURO2016.

Shqiptari me pasaportë zvicrane, i cili u shpall dy herë “Njeriu i ndeshjes” në dy takimet e luajtura të Kombëtares Zvicrane, në listën për më së shumti pasime të kompletuara ka lënë pas vetes emra të njohur botëror si Andres Iniesta e Toni Kroos.

Lista e plotë e lojtarëve me më shumti pasime të sakta është paraqitur më poshtë:


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016