Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Djimsiti humb vendin e titullarit te Atalanta

Djimsiti humb vendin e titullarit te Atalanta


9 January, 2021 @20:42

Skuadra e Berat Djimsitit, Atalanta, ka shënuar fitore me rezultat të thellë, 1-4, ndaj ekipit Benevento të Përparim Hetemajt, në ndeshjen që u zhvillua në kuadër të xhiros 17 në Serie A.

Mbrojtësi kuqezi për herë të parë në këtë stinor ka qëndruar në stol dhe nuk është shfrytëzuar fare nga trajneri Gian Piero Gasperini.

Ndërsa në anën tjetër, Hetemaj, u inkuadrua në lojë në minutën 58’, por kontributi i tij ishte i pamjaftueshëm për t’i shpëtuar humbjes.

COPPA ITALIA

Muriqi startues ndaj Parmas

21 January, 2021 @20:25

Ylli i përfaqësuses së Kosovës, Vedat Muriqi, do të jetë startues në ndeshjen kundër Parmas, në kuadër të Kupës së…

BIANCONERI

Andrea Pirlo i gëzuar me trofeun e parë si trajner

Foto: PA Images

21 January, 2021 @13:48

Andrea Pirlo festoi trofeun e tij të parë si trajner, duke mposhtur Napolin në Supercoppa Italia dhe kjo e ka…

LARGIM

Conti largohet nga Milan, i lirohet vendi Tomorit

Foto: AC Milan

21 January, 2021 @13:37

Skuadra e AC Milan ka deklaruar sot se ka larguar si huazim lojtarin, Andrea Conti. Conti ka firmosur kontratë deri…

REAGON FEDERATA

Cristiano Ronaldo nuk është golashënuesi më i mirë në histori!

Foto: Getty Images

21 January, 2021 @13:24

Cristiano Ronaldo shënoi mbrëmë një gol në fitoren e Juventusit 2-0 kundër Napolit në Superkupën e Italisë. Goli i Ronaldos…

DANEZI

Eriksen i ofrohet Manchester Unitedit

Foto: Getty Images

21 January, 2021 @12:45

Manchester Unitedit thuhet se i është ofruar mundësia e nënshkrimit me mesfushorin e Interit, Christian Eriksen. Djajtë e Kuq janë…

Të gjitha lajmet nga Serie A