Të gjitha lajmet

TRANSFER

Valon Ahmedi transferohet në Bjellorusi

Foto: KF Shkendija

Valon Ahmedi transferohet në Bjellorusi


9 January, 2021 @20:23

Mesfushori shqiptar, Valon Ahmedi, ka gjetur skuadër të re.

Futbollisti i cili ishte ndër shtyllat kryesore të mesfushës së Shkëndijës, është transferuar në kampionatin elit të Bjellorusisë, Shakhtjor Soligorsk.

Transferi është zyrtarizuar sot edhe nga ana e ekipit tetovar, i cili ka falënderuar futbollistin për kontributin e deritashëm.

Ahmedi gjatë këtij stinori ka pasur 13 paraqitje dhe 4 gola me fanellën e Shkëndijës në kampionatin maqedonas.

VETON TUSHA

Tusha: Falenderoj trajnerin për besimin, golin e dëshiroja shumë

20 January, 2021 @22:43

Futbollisti i ri kosovar, Veton Tusha, sot përjetoi një debutim ëndrrash. Talenti 18 vjeçar i cili vetëm 5 ditë më…

GALATASARAY - DENIZLISPOR

Veton Tusha debuton me gol, i shënon Galatasarayit

20 January, 2021 @19:10

Sulmuesi i ri i Kosovës, Veton Tusha, ka debutuar sot në Superligën turke të futbollit. Ai është futur si…

SHQIP NË BOTË

Dresevic mposhtë Avdijajn

20 January, 2021 @18:39

Skuadra e mbrojtësit kosovar Ibrahim Dresevic, Heerenveen, ka shënuar fitore sot përballë skuadrës së Donis Avdijajt, Emmen. Golat e ndeshjes…

TURQIA

Asnjë minutë për Topallin në fitoren e skuadrës

20 January, 2021 @18:05

Skuadra e Yeni Malatyasporit ka fituar ndeshjen 1-2 kundër Hataysporit. Golat për Malatyasporin erdhën nga Zeki Yavru 53’ dhe Adem…

SUPERLIGA E TURQISË

Muriqi ‘rehaton’ Rashanin në Turqi, arrihet marrëveshja

Foto: Kosovo

20 January, 2021 @15:25

Elbasan Rashani do të vazhdojë karrierën në Turqi. Sulmuesi kosovar ka arritur marrëveshje me skuadrën Erzurumspor që bënë gara në…

Të gjitha lajmet nga International