Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TEUTA

Dorëheqja e dytë brenda stinorit!

Dorëheqja e dytë brenda stinorit!


24 January, 2022 @11:17

Trajneri i Teutës, Edi Martini, është dorëhequr për herë të dytë brenda këtij stinori nga ekipi që e drejtonte.

Së pari në nëntor 2021 ai ofroi dorëheqjen pas rezultateve jo të mira. Ekipi ia pranoi atë dhe pas një kohe nuk gjeti trajner që kërkonte dhe punoi me Renato Arapin si ndihmës!

Edi Martini

Kërkuan rikthimin e shkodranit në krye të skuadrës dhe Martini pranoi përsëri. Humbja e djeshme bëri që të vjen dorëheqja e radhës.

Derisa Teuta do të rehatohet me trajnerin e ri të skuadrës këtë sezon ekipi ka arritur 18 pikë nga 17 ndeshje të zhvilluara, ndërsa humbja e djeshme 2-4 nga Laçi ka qenë e papranueshme për Martinin, që u largua nga skuadra menjëherë.


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore