Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PARA DUELIT

Dortmund e City me mungesa

Foto: UCL/fb

Dortmund e City me mungesa


14 April, 2021 @13:18

Manchester City do të jetë pa sulmuesin Sergio Aguero në ndeshjen e dytë të çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër Borussia Dortmund.

Golashënuesi rekorder i klubit mungoi edhe në ndeshjen kundër Leeds në Premier Ligë me një problem të vogël muskulor.

Borussia Dortmund do të jetë pa anësorin Jadon Sancho, ai është rikthyer në stërvitje pas gjashtë javësh me një lëndim në kofshë, por nuk arriti të rikuperohet plotësisht për ndeshjen kundër Man City.

Në dyshime për Dortmundin janë edhe Marco Reus - golashënuesi në ndeshjen e parë dhe Mats Hummels.

Të dy lojtarët u detyruan të largohen në fitoren e fundjavës ndaj Stuttgart, por trajneri i ekipit gjerman, Edin Terzic, ka shprehur optimizëm rreth rikthimit të tyre për ndeshjen e dytë.

Ndeshja e parë në mes dy ekipeve përfundoi 2:1 në favor të anglezëve.

Ndeshja e dytë në mes Borussia Dormund dhe Manchester City zhvillohet sot në orën 21:00.


LAZIO

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Igli Tare flet për gjendjen aktuale të Muriqit

14/04/21 @ 13:01

DISIPLINORJA

KD merr masa edhe ndaj Batatinës për gjuhën e përdorur ndaj gazetares

FFK Superliga

KD merr masa edhe ndaj Batatinës për gjuhën e përdorur ndaj gazetares

14/04/21 @ 11:57

KOMISIONI DISIPLINOR

Kryetari i ‘89-shit, i Ballkanit dhe trajneri i Gjilanit - në disiplinore, me gjoba

FFK Superliga

Kryetari i ‘89-shit, i Ballkanit dhe trajneri i Gjilanit - në disiplinore, me gjoba

14/04/21 @ 11:15

VENDIMI I KD-së

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

14/04/21 @ 10:54

THIAGO SILVA

Thiago Silva shpreson të ndeshet me ish-ekipin në Ligën e Kampionëve

Champions League

Thiago Silva shpreson të ndeshet me ish-ekipin në Ligën e Kampionëve

11/05/21 @ 17:02

FINALJA E CHL

Finalja e Ligës së Kampionëve zhvendoset në Wembley?

Champions League

Finalja e Ligës së Kampionëve zhvendoset në Wembley?

09/05/21 @ 20:30

SUPERLIGA EVROPIANE

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

Champions League/Europa League

Barça, Juve e Real me dënime më të ashpra, të tjerët arrijnë akord me UEFA-në

07/05/21 @ 20:51

REAL MADRID

Hazard shpjegon situatën

Champions League/La Liga

Hazard shpjegon situatën

07/05/21 @ 14:24

TRAJNERI I PARË ME KËTË ARRITJE

Arritje historike për Thomas Tuchelin

Champions League/Premier League

Arritje historike për Thomas Tuchelin

05/05/21 @ 23:31

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid

Champions League

Notat e futbollistëve: Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 23:22

CHELSEA 2-0 REAL MADRID

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

Champions League

Pas 9 vitesh, Chelsea arrin finalen e tretë

05/05/21 @ 22:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

Champions League

Formacionet zyrtare: Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 20:06

PERCAKTOHET REFERI

Daniele Orsato refer i ndeshjes Chelsea - Real Madrid

Champions League/Premier League/La Liga

Daniele Orsato refer i ndeshjes Chelsea - Real Madrid

05/05/21 @ 14:46

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Man City - PSG

Champions League

Notat e futbollistëve: Man City - PSG

04/05/21 @ 23:42


 
Të gjitha lajmet nga Champions League