Të gjitha lajmet

SKENDERBEU - TEUTA

Dramë në Korçë, Shkëmbi triumfon ndaj ish ekipit

Dramë në Korçë, Shkëmbi triumfon ndaj ish ekipit

1 December, 2018 @20:09

Njeriu që karrierën e tij të bujshme si lojtar e përfundoi te Skënderbeu, Blendi Shkëmbi, ndërsa atë të kryetrajnerit e filloi me Lirinë e Prizrenit, ka arritur sot fitore të madhe në një ndeshje shumë interesante.

Teuta e drejtuar nga Shkëmbi ka triumfuar 0-1 në Korçë ndaj Skënderbeut, në një ndeshje ku korçarët shënuan tre herë (të tre gola të anuluar), dështuan të shënojnë penallti (mbrojti portieri i durrësakëve, Isli Hidi) si dhe goditën shtyllën përmes Oto Johnit.

E për të qenë gjithçka edhe më e dhimbshme për Skënderbeun, ata përveç se humbën hapin ndaj Partizanit lider, nuk arritën as të marrin pikë sot, duke pasur parasysh se ekipi i Teutës luajti më shumë se një pjesë me 10 lojtarë në fushë!

TABELA AKTUALE

Teuta fitoi dhe me tri pikë të reja futet në garë befasuese për kreun e klasifikimit, ndërsa Skënderbeu që po drejtohet nga ish portieri i ekipit dhe i kombëtares Orges Shehi, do të duhet të kërkojë pikët e plota dhe këndelljen në një ndeshje tjetër.

Golin e vetëm dhe të fitores për Teutën e shënoi senegalezi Sekou Camara, në minutën e 30 të ndeshjes.

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka…

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri Një gol fantastik i Vesel Limajt…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

SKËNDERBEU - KUKËSI

Derbi i takoi Skënderbeut

Foto: PanoramaSport

16 March, 2019 @19:51

Skënderbeu ka shënuar fitore në derbin e ditës në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, duke e mposhtur Kukësin me rezultat minimal…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore