Të gjitha lajmet

DUKAGJINI - DRITA

Drita dominon dhe merr kreun

Drita dominon dhe merr kreun

30 August, 2019 @18:06

Në ndeshjen hapëse të xhiros së tretë në Superligën e Kosovës në futboll, Drita e mposhti me lehtësi Dukagjinin me rezultat 0-4.

Ish-kampionia e Kosovës, Drita, e nisi ndeshjen furishëm, ku edhe goli i parë erdhi në minutën e 9’, gol ky i shënuar nga Xhevdet Shabani, pas një asistimi të bukur nga Izair Emini.

Para se të mbyllet pjesa e parë, rezultatin e dyfishoi Bunjamin Shabani në minutën e 44’.

Xhevdet Shabani në minutën e 74’, duke shënuar nga gjuajtja e lirë e ngriti epërsinë në 3-0, derisa në minutat shtesë të ndeshjes shënoi edhe Betim Haxhimusa për 4-0.

TABELA AKTUALE

Drita me këtë fitore, përkohësisht u vendos në krye të tabelës me një ndeshje më shumë me gjashtë pikë, kurse kjo ishte humbja e parë e stinorit për Dukagjinin, i cili ka 1 pikë deri më tani.

a

NGA KOMISIONI

Vushtrria në disiplinore pas incidentit ndaj 89’shit

Foto: FCVushtrria/fb

30 August, 2019 @15:53

Komisioni Disiplinor (KD) i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) ka parë inçizimet televizive dhe ka lexuar raportet e zyrtarëve…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Drita

30 August, 2019 @15:34

Janë publikuar formacionet startuese të Dukagjinit dhe të Dritës. DUKAGJINI: Muhaxhiri, Basriu, Syla, Musa, Haliti, Mustafa, Gava, Merlaku, Demiri, Milicaj,…

FERIZAJ w BUS

KF Ferizaji bëhet me autobus të ekipit

30 August, 2019 @15:34

Skuadra e Ferizajit ka bërë të ditur se tash e tutje do të ketë autobus të dedikuar për futbollistët e…

DUELET DHE ORARI I NDESHJEVE

Nesër nis xhiroja e tretë e stinorit

29 August, 2019 @13:55

Me duelin që do të zhvillohet në Klinë në stadiumin “18 qershori” do të hapet xhiroja e tretë e stinorit…

VUSHTRRIA 1-1 TREPÇA'89

Penallti e humbur dhe Vushtrria shpëton nga Muja i rrezikshëm

25 August, 2019 @19:07

Ardian Muja i Trepçës’89 është në formë të mirë në këtë fillim-stinor të Superligës dhe vetëm fati e ka shpëtuar…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga