Të gjitha lajmet

LLAPI 0-4 DRITA

Drita i shkakton Llapit humbjen më të thellë të stinorit

Drita i shkakton Llapit humbjen më të thellë të stinorit

5 July, 2020 @18:56

Me katër gola të shënuara si mysafir, Drita ka tejkaluar edhe një pengesë në rrugëtim drejt titullit kampion.

Ekipi i Ardian Nuhiut që prej fillimit të ndeshjes ka dominuar dhe kështu me lehtësi ka kaluar Llapin dhe atë si mysafir në fitore të thellë, që ka qenë më e rënda këtë stinor në Superligë për llapjanët 0-4 [Mërgim Pefqeli 8ag, Kastriot Rexha 14, Erjon Vuçaj 83, Izair Emini 88].

Autogoli i Pefqelit i dha epërsinë Dritës herët, ndërsa pas asistimit të Astrit Fazliut në minutën e 14, Kastriot Rexha shtoi avantazhin e liderit në 0-2.

Deri në fund të pjesës së parë u shënuan disa raste, ndër të cilët më i theksuari ishte i Mentor Zhdrellës, që nga gjuajtja e lirë për pak qëlloi portën e Faton Malokut (37’).

TABELA AKTUALE

Në pjesë të dytë Tahir Batatina bëri disa zëvendësime në ekip, duke futur në lojë Nertil Hoxhaj dhe Labinot Osmani në sulm. Pastaj edhe Egzon Krasniqin, por ndërrim në rezultat nuk ndodhi.

E në 10 minutëshin e fundit, Drita goditi edhe dy herë në portën e llapjanëve. Së pari ishte Erjon Vuçaj që foli me përvojën e tij duke shënuar nga distanca gol të bukur (83’) për 0-3, e pas kësaj edhe zëvendësuesi me përvojë Izair Emini shënoi për të përcaktuar rezultatin përfundimtar 0-4 (88’).

Me këtë fitore Drita rikthen epërsinë 4 pikëshe ndaj Prishtinës në krye të klasifikimit, ndërsa Llapi mbetet edhe këtë xhiro i gjashti, me rrezik që prej javës tjetër të bie edhe mëposhtë.

Llapi vs Drita

DEKLARATA PAS NDESHJES

Nuk diskutohet, në çdo ndeshje hymë për fitore

5 July, 2020 @21:42

Trajneri i Dritës, që ka rikthyer distancën 4 pikëshe në krye të tabelës ndaj Prishtinës ndjekëse, në deklaratën e tij…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Mungesa e portierit ndikoi

Foto: KFLlapi/fb

5 July, 2020 @21:32

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, në deklaratën e tij pas ndeshjes së humbur nga Drita sot si vendas, që ka…

FERIZAJI 2-5 TREPÇA'89

Dy të kuq te vendasit, goleadë e ‘89-shit për t’iu afruar shpëtimit

5 July, 2020 @19:14

Tashmë Drenica dhe Flamurtari mund të ndjehen të rrezikuar seriozisht, pasi që me fitoren e sotme të thellë të Trepçës’89…

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ferizaj vs. Trepça ‘89, 11-shet startuese

5 July, 2020 @16:25

Në Ferizaj sot mes vete luajnë Ferizaj dhe Trepça `89, që po luftojnë për mbijetesë. 11-SHET STARTUESE: FERIZAJ: Kaçiu, Halili,…

LLAPI - DRITA

Llapi vs. Drita, 11-shet startuese

5 July, 2020 @16:13

Ndeshja kryesore e ditës luhet në Podujevë, ku Llapi vendas e pret Dritën në luftë për titull. Për shkak të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga