Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA 3-1 FERONIKELI

Drita kthen kreun, Feronikeli në krizë

Pamje nga arkivi

Drita kthen kreun, Feronikeli në krizë


1 May, 2021 @17:03

Pas barazimit të befasueshëm në xhiron e kaluar ndaj Besës së mysafir, kampioni aktual i Superligë Drita ka shënuar fitore të lehtë ndaj Feronikelit në krizë të rezultateve për të rikthyer kreun.

Gjilanasit kanë avancuar që prej minutës së 16 të ndeshjes dhe prej atëherë asnjëherë nuk shikuan mbrapa, për të çuar rezultatin përfundimtar në 3-1 [Festim Alidema 16p., Astrit Fazliu 49, Xhevdet Shabani 74 - Marko Simonovski 83].

Drita ka dominuar përgjatë gjithë ndeshjes së sotme dhe Festim Alidema pas rastit të parë të dështuar, ka shënuar nga penalltia (16) për 1-0. Më pas ai humbi një penallti (27) dhe një rast tjetër ideal për të mbyllur pjesën e parë me rezultat minimal 1-0.

TABELA AKTUALE

Në pjesë të dytë, loja e mirë e Astrit Fazliut u kurorëzua me gol, kur u asistua nga Betim Haxhimusa (49) 2-0 dhe kontrolli tërësisht kaloi te djemtë e Ardian Nuhiji që deri në fund të ndeshjes shënuan edhe njëherë përmes Xhevdet Shabanit (74).

E tëra që bëri ekipi i Klodian Duros ka qenë goli i nderit, shënuar përmes futbollistit më të dalluar të tyre në sulm, Marko Simonovski (83) që qëlloi saktë portën e vendasve pas goditjes me kokë për 3-1 përfundimtare.

Drita kthen me fitore lidershipin në klasifikim dhe do të shpresojë që dyshja tjetër që po ndjek titullin të gabojë. Ndërsa Feronikeli, që tashmë 4 ndeshje nuk di për fitore është në gjendje tejet të rrezikuar dhe mund të bie edhe nga elita nëse nuk fiton në ndeshjet e mbetura.


ARBËRIA - GJILANI

Gjilani e lë duarthatë Arbërinë

FFK Superliga

Gjilani e lë duarthatë Arbërinë

01/05/21 @ 16:42

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Besa

01/05/21 @ 14:37

11-SHET

Formacionet zyrtare: Arbëria - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Arbëria - Gjilani

01/05/21 @ 14:34

KIKA - RAMIZ SADIKU

Me fitore, Kika kërkon qetësinë

FFK Liga e parë

Me fitore, Kika kërkon qetësinë

01/05/21 @ 12:00

VLLAZNIA - ULPIANA

Liderja e Grupit B dëshiron fitoren ndaj Vllaznisë

FFK Liga e parë

Liderja e Grupit B dëshiron fitoren ndaj Vllaznisë

01/05/21 @ 11:51

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Feronikeli

01/05/21 @ 14:31

KEK-u - VITIA

Vitia për pozitën e tretë

FFK Liga e parë

Vitia për pozitën e tretë

01/05/21 @ 11:43

FERIZAJ - FLAMURTARI

Flamurtari ndjek liderin, i duhet fitorja

FFK Liga e parë

Flamurtari ndjek liderin, i duhet fitorja

01/05/21 @ 11:31

MIRLIND DAKU

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

FFK Superliga

Daku: Ndjenjë e papërshkruar të thyej rekordin si golashënuesi më i mirë

10/05/21 @ 22:28

5 TITUJ RRESHT

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

FFK Superliga/FFK Liga e parë

“Ajaxi i Kosovës” fiton titullin e pestë rresht

10/05/21 @ 14:44

NGJITJA NË KARRIERË

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

FFK Superliga

Ish lojtari i skuadrës kosovare ngjitet në Superligën e Turqisë

10/05/21 @ 14:22

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (34)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (34)

10/05/21 @ 13:48

SHPËTIM IDRIZI

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

FFK Superliga

Idrizi: Fitore motivuse për të arritur rezultate pozitive në dy sfidat e fundit

09/05/21 @ 18:56

ISMET MUNISHI

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

FFK Superliga

Munishi për ndeshjen e radhës me Prishtinën: “Nuk na intereson kush bëhet kampion”

09/05/21 @ 18:45

FARUK ELSHANI

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

FFK Superliga

Elshani: Patëm mundësi që të marrim një pikë

09/05/21 @ 18:31

ARDIAN BASHA

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

FFK Superliga

Basha: Nuk po na jepet ajo që po na takon

09/05/21 @ 18:16

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

FFK Superliga

Nuhiu: Barazimi ishte rezultat real

09/05/21 @ 18:07

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

FFK Superliga

Ramadani: Bashkëlojtarët e shpëtuan Nikën nga kriza psikologjike

09/05/21 @ 17:35


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga