Të gjitha lajmet

LLAPI - DRITA

Drita në kërkim të mbajtjes së distancës

FOTO / Arkiv

Drita në kërkim të mbajtjes së distancës


5 July, 2020 @11:19

Skuadra e Dritës sot do të luaj një ndeshje shumë të rëndësishme ndaj Llapit.

Dritës i duhet fitorja për ta mbajtur distancën ndaj kundërshtarëve si Prishtina, Ballkani e Gjilani, që i fituan ndeshjet.

Ndeshja në mes të Llapit dhe Dritës do të luhet sot në ora 17:00.

Llapi në dy ndeshjet e fundit luajti me barazim, kurse Drita në 6 ndeshjet e fundit ka shënuar fitore.

TABELA AKTUALE

Drita gjendet në krye të tabelës me 58 pikë, derisa Llapi me 39 pikë në pozitën e gjashtë.

ARBËRIA

Arbëria mposhtet në miqësoren ndaj Akhmat

FOTO / Arbëria

19 January, 2021 @22:54

Skuadra e Arbërisë u mposhtë nga skuadra ruse Akhmat me rezultat 3-1. Kjo ndeshje është luajtur në sistemin prej 3…

PRISHTINA

Prishtina me 3 miqësore pas Superkupës

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:34

Prishtina do të ndeshet me Dritën më 23 janar në kuadër të Superkupës së Kosovës. Më pas skuadra e Prishtinës…

PRISHTINA

Oto John dhe Mankenda nuk udhëtuan me Prishtinën

19 January, 2021 @20:30

Prishtina sot ka mbërritur në Antalya për fazën përgatitore. Te Prishtina nuk udhëtuan Oto John dhe Gauthier Mankenda për shkak…

PRISHTINA

Prishtina në Antalya, mban stërvitjen e parë

FOTO / Prishtina

19 January, 2021 @20:22

Skuadra e Prishtinës udhëtoi sot në Antalya për fazën përgatitore të dimrit. Prishtina sot gjithashtu ka mbajtur stërvitjen e parë…

DRENICA

Përforcimi i nëntë i Drenicës, vjen nga Brazili

19 January, 2021 @20:07

Skuadra e Drenicës ka shtuar në skuadër lojtarin brazilian, Jose Denisson. 23 vjeçari Denisson, së fundi ka qenë pjesë e…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga