Të gjitha lajmet

LLAPI - DRITA

Drita në kërkim të mbajtjes së distancës

FOTO / Arkiv

Drita në kërkim të mbajtjes së distancës

5 July, 2020 @11:19

Skuadra e Dritës sot do të luaj një ndeshje shumë të rëndësishme ndaj Llapit.

Dritës i duhet fitorja për ta mbajtur distancën ndaj kundërshtarëve si Prishtina, Ballkani e Gjilani, që i fituan ndeshjet.

Ndeshja në mes të Llapit dhe Dritës do të luhet sot në ora 17:00.

Llapi në dy ndeshjet e fundit luajti me barazim, kurse Drita në 6 ndeshjet e fundit ka shënuar fitore.

TABELA AKTUALE

Drita gjendet në krye të tabelës me 58 pikë, derisa Llapi me 39 pikë në pozitën e gjashtë.

FERIZAJ - TREPÇA '89

Ndeshje “jetike” për Trepçën ‘89

5 July, 2020 @11:26

Me humbjen e Drenicës dje në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Prishtinës, është ngritur shpresa e Trepçës ‘89 për…

DUKAGJINI - BALLKANI

Baftiu shkëlqen, Ballkani pret gabimin e Dritës!

4 July, 2020 @19:01

Siç edhe pritej, me fitore të suharekasve është mbyllur dueli mes Dukagjinit dhe Ballkanit në Klinë. Skuadra e drejtuar nga…

FERONIKELI - GJILANI

Gjilani i rikthehet fitoreve, gara për titull shumë e fortë!

FOTO / Gjilani

4 July, 2020 @18:56

Pas barazimit ndaj Llapit në shtëpi xhiron e kaluar, Gjilani sot ka shënuar një fitore mjaft të rëndësishme në garën…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ballkani

4 July, 2020 @16:31

Caktohen 11-shet startuese të Dukagjinit dhe Ballkanit. DUKAGJINI: Bojaj, Shala, Basriu, Palushaj, Doshlaku, Mulaj, Dushi, Jashanica, Gojani, Kamara, Merlaku. BALLKANI:…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

4 July, 2020 @16:14

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe Gjilanit. FERONIKELI: Troshupa, Loshi, Lladrovci, Berisha, Hoxha, Thaqi, Millaku, Bojku, Hoti, Gbowea, Zeka. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga