Të gjitha lajmet

BESA - DRITA

Drita pa telashe, barazohet me Ballkanin

FOTO / Drita

Drita pa telashe, barazohet me Ballkanin

21 November, 2020 @16:54

Kampionia aktuale e Superligës së Kosovës, Drita, me lehtësi e mposhti Besën me rezultat 1-4 [ Redon Syla 18’ - Betim Haxhimusa 4’,39’, Astrit Fazliu 10’, 63’].

Drita në 10 minutëshin e parë e dyfishoi epërsinë përmes Betim Haxhimusës (4’) dhe Astrit Fazliu (10’), e në minutën e 18 e ngushtoi epërsinë Redon Syla i Besës.

Betim Haxhimusa ka shënuar edhe golin e dytë personal e të tretin për skuadrën e tij në minutën e 39’.

Në pjesën e dytë edhe Astrit Fazliu shënoi golin e tij të dytë në minutën e 63’ dhe e vulusoi rezultatin e ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Drita me 26 pikë të grumbulluara, së bashku me Ballkanin gjendet në krye të tabelës, kurse Besa me 6 pikë është në pozitën e fundit.

Në xhiron e 14 Drita përballet me Feronikelin në Gjilan, derisa Besa takohet me Trepçën ‘89 në Mitrovicë.

FINALJA E KUPËS TE FEMRAT

Finalja e mbetur e Kupës, nesër

Foto: FFK

22 November, 2020 @18:22

Nesër (më 23.11.2020) në orën 13:30, në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së…

BALLKANI - LLAPI

12 xhiro, 35 gola, Ballkani fiton edhe ndaj Llapit

Foto: FC Ballkani

22 November, 2020 @15:23

Tri pikë për Ballkanit në ndeshjen e parë pas pushimit të kombëtareve. Sot skuadra nga Suhareka zhvilloi një tjetër paraqitje…

PRISHTINA - TREPÇA '89

Katër gola për tri pikë, Prishtina mposhtë 89-shin

22 November, 2020 @14:48

Pas pushimit të kombëtareve, Prishtina sezonit i është rikthyer me fitore. Edhe pse në mungesë të sulmuesit Oto John, prishtinasit…

STARTING XIs

Ballkani-Llapi, 11-shet startuese

22 November, 2020 @12:33

Para pak çastesh edhe skuadrat e Llapit e Ballkanit kanë bërë të ditura 11-shet zyrtare për ndeshjen që nis në…

STARTING XI

Prishtina-Trepça’89, 11-shet startuese

22 November, 2020 @12:11

Para duelit të ditës në Superligë, skuadra e Prishtinës veçse ka publikuar 11-shen startuese për përballje ndaj Trepçëës’89, derisa mitrovicasit…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga