Të gjitha lajmet

DRITA

Drita shton në skuadër mbrojtësin Lirim Mema

Drita shton në skuadër mbrojtësin Lirim Mema

10 February, 2020 @16:50

Skuadra gjilanase, Drita, sot arriti marrëveshje me lojtarin Lirim Mema.

Lirim Mema ka nënshkruar një kontratë deri më vitin 2022. Ai luan në pozitën e mbrojtësit të djathë, derisa gjatë karrierës së tij ka luajtur te skuadrat si Eintracht Braunschweig nga Gjermania dhe Flamurtarit të Vlorës.

TABELA AKTUALE

Drita aktualisht gjendet në pozitën e tretë me 31 pikë, 3 më pak se lideri Ballkani (34).

DUELET E XHIROS XIX

Xhiroja e radhës hapet në “Ferki Aliu”

18 February, 2020 @15:12

Me duelin Vushtrria-Drita hapet xhiroja e XIX e Superligës, duel ky që është paraparë të zhvillohet të premten me fillim…

KUPA E KOSOVËS

Hidhet shorti i gjysmëfinaleve të Kupës

18 February, 2020 @12:11

Para pak çastesh është hedhur shorti i gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës, ndërsa katër skuadrat kanë mësuar datat e ndeshjeve…

DUKAGJINI - LLAPI

S’preken rrjetat në ndeshjen Dukagjini - Llapi

FOTO / Arkiv

16 February, 2020 @15:23

Ndeshja në mes të Dukagjinit dhe Llapi, ka përfunduar me rezultat të barabartë 0-0. Edhe pse nuk shënuan, kishte raste…

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase. Flamurtari…

DRITA - GJILANI

Hero i derbit të Anamoravës, Betim Haxhimusa

16 February, 2020 @15:03

Me dy golat e shënuara nga Betim Haxhimusa, Drita doli fitues në derbin e Anamoravës kundër Gjilanit me rezultat 2-0. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga