Të gjitha lajmet

LIRIA - KEK

Dueli i të fundosurve, fiton Liria

Dueli i të fundosurve, fiton Liria

11 May, 2019 @19:00

Liria ka shënuar fitore pas 9 ndeshjeve. Ekipi i drejtuar nga Erdogan Celina ka mposhtur KEK-un sot në Prizren, në përballjen e ekipeve të rëna nga Superliga - që tashmë janë anëtare të Ligës së Parë 2019/20.

Fitorja e fundit e Lirisë daton 6 mars 2019, ndërsa pas 2 muaj e 5 ditësh prizrenasit kanë marrë tre pikëshin e parë, të panevojshëm teknikisht, me fitore 3-1.

Fatih Karahoda ka shënuar për avantazh të Lirisë sot duke qëlluar portën e kundërshtarit për 1-0 (15’), ndërsa shpejt Liridon Fetahaj ka bërë rezultatin 2-0 (20’).

TABELA AKTUALE

Ky edhe ishte rezultati i pjesës së parë të ndeshjes, ndërsa kah fundi u shënuan edhe dy gola.

Së pari Rilind Namani uli epërsinë e vendasve, kur shënoi 2-1 (80’) para se të dalë në skenë përsëri Fetahaj që shënoi për përfundimtaren 3-1 (85’).

Liria xhiron që vjen i shkon Gjilanit të rrezikuar. Ndërsa KEK-u pret Ferizajin.

FERONIKELI - DRITA

Lideri shkelë kampionin

11 May, 2019 @18:27

Feronikeli është treguar i pamëshirshëm ndaj Dritës sot në përballjen që u zhvillua në Rexhep Rexhepi. Ekipi i Zekirija…

PRISHTINA - LLAPI

Pefqeli shpëtimar, mban Prishtinën në luftë për titull

11 May, 2019 @18:09

Mërgim Pefqeli është treguar përsëri vendimtar për Prishtinën e Mirel Josës dhe kësaj radhe në derbi, me golin e tij,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drita

11 May, 2019 @15:41

Janë publikuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Dritës. FERONIKELI: Troshupa, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Hoti, Dabiqaj, Gavazaj, Da Silva,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - KEK-u

11 May, 2019 @15:32

Janë publikuar formacionet zyrtare të Lirisë dhe të KEK-ut. LIRIA: F.Gashi, Dina, Bytyçi, Riascos, Daci, Mustafa, Q.Gashi, J.Vivas, Karahoda, Fetahaj,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Llapi

FOTO/ Prishtina fc

11 May, 2019 @15:16

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Llapit. PRISHTINA: Bekaj, Thaqi, Bekteshi, Dallku, Bashiru, Miftaraj, Arago, Ahmeti, Mankenda, Morina,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga