Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUSH PO BËHET KAMPION?

Duka në udhëkryq, në 3 stadiume pritet titulli i kampionit

Foto: FSHF

Duka në udhëkryq, në 3 stadiume pritet titulli i kampionit


24 May, 2021 @16:14

Kryetari i FSHF-së, Armand Duka, do të jetë në udhëkryq këtë të mërkurë. Për titull të kampionit në Kategorinë Superiore janë ende në garë 4 skuadra, derisa xhiroja e fundit e stinorit (36) zhvillohet të mërkurën prej orës 17:00.

Teuta është lidere me 63 pikë, e ndjekur nga Vllaznia me 63, Partizani me 62 dhe Laçi me 61. Të gjitha skuadrat kanë gjasa për tu bërë kampion i sezonit 202/21.

E KE i FSHF-së ka vendosur që për ceremoninë e titullit dhe trofetë të bëhen gati tri stadiumet ku zhvillohen ndeshjet që do të mund të përcaktojnë kampionin: Ballsh, Shkodër dhe Durrës.

durres - shkodra - tabela

Ndërsa Armand Duka, kryetar, do të pret fundin e ndeshjeve të kampionatit për tu nisur drejt qytetit ku do të festojë kampioni i ri i Shqipërisë për t’ia dorëzuar trofeun e titullit kampion.

“Duke parë se 90 minuta përpara fundit të sezonit në garë për titullin kampion janë katër skuadra, Komiteti Ekzekutiv vendosi organizimin e 3 ceremonive, në Ballsh, Durrës dhe Shkodër. Në të tre qytetet do të jetë trofeu i kampionit, zyrtarë të lartë të Federatës Shqiptare të Futbollit, ndërkohë që Presidenti Duka i cili do të dorëzojë trofeun, do të udhëtojë drejt stadiumit ku do të dorëzohet titulli menjëherë pas përfundimit të lojës së rregullt,” ka shkruar FSHF-ja në njoftimin e botuar sot në faqen zyrtare të Federatës.

Duelet e xhiros së fundit në Superiore janë (e mërkurë, 26.05.2021):

Kukësi-Kastrioti
Bylis-Partizani
Vllaznia-Laçi
Teuta-Apolonia
Tirana-Skenderbeu

TABELA AKTUALE:

1. Teuta 63p (kampion dhe UCL)
-
2. Vllaznia 63p (nënkampion dhe UECL)
3. Partizani 62p (UECL)
-
4. Laçi 61p
5. Tirana 55p
6. Kukësi 45p
7. Skenderbeu 37p
-
8. Kastrioti 32p (barazh)
-
9. Bylis 31p (rënie nga liga)
10. Apolonia 21p (rënie nga liga)

info: *në kllapa është arritja për pozitën, sipas renditjes, që mund të ndërrojë pas ndeshjeve të fundit të stinorit


PËRPARIM ISLAMI

Pas 3 vitesh ndahet nga Feronikeli

FFK Superliga

Pas 3 vitesh ndahet nga Feronikeli

24/05/21 @ 13:15

EURO 2020

Spanja publikon listën për EURO 2020, mungon ylli i Realit

Evropiani

Spanja publikon listën për EURO 2020, mungon ylli i Realit

24/05/21 @ 12:40

KAPITENI I BESËS

Kapiteni me kërkim falje dhe falenderim

FFK Superliga

Kapiteni me kërkim falje dhe falenderim

24/05/21 @ 12:18

BARAZHI

Trepça ‘89 - Dukagjini, caktohet orari i ndeshjes së barazhit

FFK Superliga

Trepça ‘89 - Dukagjini, caktohet orari i ndeshjes së barazhit

24/05/21 @ 11:57

SERIE A

Pas 7 vitesh, Milani rikthehet në Ligën e Kampionëve

Serie A

Pas 7 vitesh, Milani rikthehet në Ligën e Kampionëve

23/05/21 @ 22:53

LIGUE 1

Lille, kampion i Francës

Ligue 1

Lille, kampion i Francës

23/05/21 @ 22:47

ARBËR ÇYRBJA

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

19/06/21 @ 18:26

PARTIZANI

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

18/06/21 @ 13:17

TIRANË

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

17/06/21 @ 15:53

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

TRANSFER

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

FSHF Kategoria Superiore/International/Sportistë shqiptarë në botë

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

03/06/21 @ 20:30

KUKËS

Mirel Josa ndahet me klubin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Mirel Josa ndahet me klubin

03/06/21 @ 15:17

KUPA E SHQIPËRISË

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

31/05/21 @ 22:25

TIRANA

Tirana vazhdon me trajnerin

FSHF Kategoria Superiore

Tirana vazhdon me trajnerin

31/05/21 @ 22:21

FINALJA E KUPËS

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë

FSHF Kategoria Superiore

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë

31/05/21 @ 13:14


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore