Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO 2020

Spanja publikon listën për EURO 2020, mungon ylli i Realit

Spanja publikon listën për EURO 2020, mungon ylli i Realit


24 May, 2021 @12:40

Përfaqësuesja e Spanjës ka bërë publike listën e lojtarëve të ftuar për EURO 2020.

Përzgjedhësi spanjoll, Luis Enrique, ka lënë jashtë listës yllin e Real Madridit, Sergio Ramos, i cili nuk do të jetë i gatshëm për Evropian për shkak të lëndimit.

Me këtë, Spanja do të shkojë në EURO 2020 pa asnjë lojtar nga Real Madridi.

Ftesë për herë të parë ka pranuar mbrojtësi i Manchester Cityt, Aymeric Laporte, i cili më parë ka mbrojtur ngjyrat e Francës në grupmoshat e reja.

LISTA E PLOTË

Portierët: David De Gea, Unai Simon, Robert Sanchez

Mbrojtësit: Aymeric Laporte, Jordi Alba, Jose Gaya, Pau Torres, Eric Garcia, Diego Llorente, Cesar Azpilicueta, Marcos Llorente

Mesfushorët: Sergio Busquets, Rodri, Pedri, Thiago, Koke, Fabian

Sulmuesit: Dani Olmo, Mikel Oyarzabal, Alvaro Morata, Gerard Moreno, Ferran Torres, Adama Traore, Pablo Sarabia


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani