Të gjitha lajmet

KRYHEN EDHE GJASAT TEORIKE

Dukagjini edhe matematikisht bie nga elita

Dukagjini edhe matematikisht bie nga elita

24 June, 2020 @19:23

Ka përfunduar edhe shpresa matematike për Dukagjinin dhe mbijetesën e tyre në Superligë sot.

Pas humbjes nga Drita dhe barazimit të Flamurtarit në Mitrovicë, skuadra nga Klina tashmë pa gjasa, është anëtare e Ligës së Parë të Kosovës edhe zyrtarisht në stinorin 2020/21.

TABELA AKTUALE

Tash Dukagjini ka vetëm 10 pikë, ndërsa Flamurtari në zonë të shpëtimit 33. Pra Dukagjinit do t’i duhen së paku 24 pikë për të shpëtuar stinorin matematikisht, ndërsa xhiro të mbetura deri në fund janë shtatë, që maksimalisht sjellin 21 pikë.

Kështu, Dukagjini i rikthehet Ligës së Parë menjëherë, pas një aventure një-sezonale në Superligë, të cilën e nisën me shumë entuziazëm dhe trajnerin Xhengis Rexhepi, por me kohë duke mos marrë pikë, iu kthyen vendasit Severin Elezaj, të pashpresë.

TREPÇA'89 1-1 FLAMURTARI

Muharrem Jashari shpëton ‘89-shin nga humbja

24 June, 2020 @18:56

Në minutat shtesë të ndeshjes, mesfushori Muharrem Jashari me një goditje nga largësia ka shënuar gol të bukur për të…

VUSHTRRIA - DRITA

Golaverazh 9-0, Drita e pandalshme pas pandemisë!

24 June, 2020 @18:41

Pa problem e ka kaluar vendin e parafundit në klasifikim skuadra e Dritës. Në “Ferki Aliu” të Vushtrrisë, gjilanasit shënuan…

DUKAGJINI - GJILANI

Gjilani s’gabon në Klinë, ndjekja e kreut vazhdon

Foto: SC Gjilani

24 June, 2020 @18:41

Tre gola për dhjetë minuta! Kështu filloi ndeshja e sotme mes Dukagjinit e Gjilanit në Klinë, ndeshje që në fund…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Gjilani

24 June, 2020 @16:27

Janë përcaktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe Gjilanit. DUKAGJINI: Muhaxhiri, Shala, Basriu, Syla, Doshlaku, Mustafa, Jashanica, Kamara, Memaj, Milicaj, Merlaku. …

#T89FLA, 11s

Trepça’89-Flamurtari, 11-shet startuese

24 June, 2020 @16:14

Derbi i pjesës së poshtme të tabelës që po lufton për mbijetesë, Trepça’89 - Flamurtari, që tash ka të bërë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga