Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MUNGESA TE SPANJA

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës


6 September, 2021 @16:12

Kombëtarja e Kosovës pasnesër prej Spanjën në kuadër të kualifikimeve për Botërorin 2022. Përballja e 8 shtatorit luhet në Prishtinë, ndërsa kjo do të jetë ardhja e parë e Spanjës në Kosovë.

Ndërkaq, pas ndeshjes së fundit të Spanjës, në fitore ndaj Gjeorgjisë 4-0 është bërë e ditur se dy futbollistë që luajtën në 11-shen e parë të spanjollëve ndaj gjeorgjezëve do të mungojë në përballje ndaj Kosovës.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Fjala është për mbrojtësit Jose Gaya (Valencia, 26-vjeç) dhe Aymeric Laporte (Man. City, 27-vjeç). I pari shënoi gol ndaj Gjeorgjisë, kurse u zëvendësua në atë ndeshje për shkak të lëndimit, ndërsa Laporte doli për shkak të ngarkesës së madhe.

“Laporte ka ngarkesë, do të shohim se çka do të dalë, kurse Gaya është lënduar dhe inçizimet do të na tregojnë për seriozitetin e lëndimit,” është cituar Luis Enrique, selektor i Spanjës, nga mediat spanjolle.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Deri tash është bërë e ditur se në vend të Gayas, Enrique ka ftuar mbrojtësin e Tottenhamit, Sergio Reguilon (24-vjeç).

Kosova - Spanja luhet në Fadil Vokrri të Prishtinës në ora 20:45 dhe i takon Grupit B kualifikues për Botërorin e Katarit 2022.

Spanja kishte mposhtur Kosovën në përballjen e parë të tyre, 3-1.


KOSOVA

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

06/09/21 @ 12:08

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kemi humbur dy pikë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Kemi humbur dy pikë

06/09/21 @ 00:11

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

05/09/21 @ 23:42

KOSOVA-GREQIA

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

05/09/21 @ 22:40

INTERNATIONAL

Brazil vs. Argjentinë, ndeshja ndërpritet përfundimisht

International

Brazil vs. Argjentinë, ndeshja ndërpritet përfundimisht

05/09/21 @ 22:21

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

05/09/21 @ 20:52

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

05/09/21 @ 19:57

SELEKTORI I SPANJËS

Enrique: Fokusohemi te Kosova

Kualifikimet për Botëror/International

Enrique: Fokusohemi te Kosova

06/09/21 @ 16:35

PAS NDËRPRERJES

FIFA del me njoftim për ndërprerjen në ndeshjen Brazili-Argjentina

Kualifikimet për Botëror/International

FIFA del me njoftim për ndërprerjen në ndeshjen Brazili-Argjentina

06/09/21 @ 16:26

KOSOVA

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

06/09/21 @ 12:08

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kemi humbur dy pikë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Kemi humbur dy pikë

06/09/21 @ 00:11

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

05/09/21 @ 23:42

KOSOVA-GREQIA

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

05/09/21 @ 22:40

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

05/09/21 @ 20:52

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

05/09/21 @ 19:57

KOSOVA - GREQIA

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

05/09/21 @ 19:23

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Publikohet formacioni i Shqipërisë, starton Nedim Bajrami

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Publikohet formacioni i Shqipërisë, starton Nedim Bajrami

05/09/21 @ 16:40


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror