Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

Foto: TopSporti / D.SH

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë


5 September, 2021 @19:57

Pas humbjes ndaj Polonisë në Varshavë, Shqipëria ka shënuar një fitore mjaft të rëndësishme ndaj Hungarisë në Elbasan sonte.

Takimi që është i vlefshëm për fazën kualifikuese drejt Botërorit të Katarit përfundoi 1-0 për Shqipërinë, e hero i kombëtares sonte ishte Armando Broja, i cili u inkuadrua nga banka rezervë në minutën e 78’ dhe shënoi në minutën e 87’.

Rastet më të mira për shënim në pjesën e parë u shfaqën për Shqipërinë. Fillimisht me një goditje me kokë rrezikoi Ardian Ismajli në minutën e 13’, më pas Myrto Uzuni gjuajti me të djathtën jashtë në minutën e 15’, e pas tij Nedim Bajrami rrezikoi me një gjuajtje nga distanca në minutën e 29’. Për këtë të fundit kjo ishte ndeshja debutuese me fanellën e Shqipërisë. Kualiteti i tij ra në sy menjëherë.

Mundësitë për shënim vazhduan edhe më tutje për Shqipërinë në pjesën e parë. Më e mira prej tyre u shfaq për Marash Kumbullën, i cili pothuajse me portën e zbrazur nuk arriti ta çojë topin në rrjetë në minutën e 33’ të ndeshjes.

Sa i përket mysafirëve, ata rrezikuan dy herë në pjesën e parë, por asnjëra prej dy goditjeve nuk paraqiti shumë problem për Etrit Berishën.

GRUPET KUALIFIKUESE

Raste të mira për shënim Shqipëria pati edhe në pjesën e dytë dhe fatmirësisht sulmet e vazhdueshme u shpërblyen me gol. Përveç golit të fitores, që u shënua nga i inkuadruari Armando Broja në minutën e 87’, për t’u veçuar nga pjesa e dytë janë një rast i shfaqur për Bekim Balajn, i cili gjuajti jashtë me të majtën, e pas tij rast të mirë pati edhe Endri Çekiçi i inkuadruar nga banka rezervë.

Hungarezët, që gjatë verës patën një Evropian mjaft të mirë në “grupin e vdekjes”, sot nuk treguan shumë. Ishte Shqipëria ajo që luajti më mirë dhe me plot meritë i mori pikët e plota.

Kështu, Shqipëria tashmë ka 9 pikë në Grupin I, e ndeshjen e ardhshme e luan në shtëpi ndaj San Marinos më 8 shtator.


SHQIPËRIA - HUNGARIA

Publikohet formacioni i Shqipërisë, starton Nedim Bajrami

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Publikohet formacioni i Shqipërisë, starton Nedim Bajrami

05/09/21 @ 16:40

SHQIPËRIA

Shqipëria kurrë gol Hungarisë, sonte të “thyhet akulli”?

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kurrë gol Hungarisë, sonte të “thyhet akulli”?

05/09/21 @ 10:41

UKRAINA 1-1 FRANCA

Martial shpëton Francën nga humbja e radhës

Kualifikimet për Botëror/International

Martial shpëton Francën nga humbja e radhës

04/09/21 @ 23:08

MILOT RASHICA

Beson në fitore të Kosovës dhe tregon dallimin në PremierLeague

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Beson në fitore të Kosovës dhe tregon dallimin në PremierLeague

04/09/21 @ 19:51

NGA KONFERENCA E SELEKTORIT TË KOSOVËS

Challandes: Të konfirmojmë Gjeorgjinë nesër

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Të konfirmojmë Gjeorgjinë nesër

04/09/21 @ 19:32

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

05/09/21 @ 20:52

KOSOVA - GREQIA

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

05/09/21 @ 19:23

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Publikohet formacioni i Shqipërisë, starton Nedim Bajrami

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Publikohet formacioni i Shqipërisë, starton Nedim Bajrami

05/09/21 @ 16:40

SHQIPËRIA

Shqipëria kurrë gol Hungarisë, sonte të “thyhet akulli”?

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kurrë gol Hungarisë, sonte të “thyhet akulli”?

05/09/21 @ 10:41

UKRAINA 1-1 FRANCA

Martial shpëton Francën nga humbja e radhës

Kualifikimet për Botëror/International

Martial shpëton Francën nga humbja e radhës

04/09/21 @ 23:08

MILOT RASHICA

Beson në fitore të Kosovës dhe tregon dallimin në PremierLeague

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Beson në fitore të Kosovës dhe tregon dallimin në PremierLeague

04/09/21 @ 19:51

NGA KONFERENCA E SELEKTORIT TË KOSOVËS

Challandes: Të konfirmojmë Gjeorgjinë nesër

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Të konfirmojmë Gjeorgjinë nesër

04/09/21 @ 19:32

NGA KONFERENCA E SELEKTORIT TË GREQISË

Van’t Schip: Do të vendosin detajet

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Van’t Schip: Do të vendosin detajet

04/09/21 @ 18:24

KONFERENCA PËR SHTYP E GREQISË

Mavropanos: Jemi këtu për të fituar!

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Mavropanos: Jemi këtu për të fituar!

04/09/21 @ 18:06

KAPITENI NË KONFERENCË ME THIRRJE SPECIALE

Berisha: Ejani tifozë! U bë kohë e gjatë që s’ju kemi parë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Berisha: Ejani tifozë! U bë kohë e gjatë që s’ju kemi parë

04/09/21 @ 16:06


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror