Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOSOVA-GREQIA

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

Fotot: FFK

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën


5 September, 2021 @22:40

Pas triumfit në Batumi të Gjeorgjisë, Kosova sonte barazoi 1-1 ndaj Greqisë në “Fadil Vokrri”.

Në ndeshjen e luajtur në një “Fadil Vokrri” me rreth 1200 të pranishëm, Kosova ishte shumë pranë humbjes, por në kohën shtesë të ndeshjes ishte Vedat Muriqi ai që shënoi me kokë, për ta evituar kështu humbjen e skuadrës.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte kryesisht e qetë. Kontrollin e ndeshjes e kishte kryesisht Kosova, por raste serioze për shënim nuk pati asnjëra skuadër, deri shumë pranë fundit të pjesës së parë.

Kosovo

Në rastin e parë të krijuar, Greqia e gjeti golin e epërsisë. I vetëm përballë Muriqit, Douvikas i Greqisë shënoi për 0-1 në minutën e 45+2’ e kështu mysafirët shkuan në pushim me epërsi minimale.

GRUPET KUALIFIKUESE

Me të filluar pjesa e dytë, Challandes bëri ndryshime në fazën ofansive, duke e inkuadruar Zymer Bytyqin në vend të Lirim Kastratit. e më vonë u bënë edhe disa zëvendësime tjera me qëllim gjetjen e golit të barazimit.

Ndonëse kualiteti i lojës së Kosovës nuk u përmirësua shumë, goli i barazimit erdhi. Në goditjen e parë në portën kundërshtare, Kosova shënoi. Pas një topi të krosuar nga Zymer Bytyqi prej anës së majtë, Hadërgjonaj me kokë asistoi për Vedat Muriqin, e ky i fundit arriti ta çojë topin në rrjetën kundërshtare (90+2’). Kështu, ndeshja në fund u mbyll me rezultatin përfundimtar 1-1.

Zymer Bytyqi

Për shkak të kartonëve të verdhë që i morën sonte, Lirim Kastrati dhe Besar Halimi do të mungojnë në ndeshjen e ardhshme të Kosovës. Kur jemi te kartonët e verdhë, në minutën e 73’ të ndeshjes edhe Bernard Challandes u ndëshkua me të verdhë pas ankesave të vazhdueshme ndaj gjyqtarëve.

Florent Muslija

Përveç dy mungesave të lartpërmendura, në ndeshjen ndaj Spanjës Kosova mund të jetë edhe pa Valon Berishën, i cili sonte u largua nga loja për shkak të një lëndimi.

Tashmë Kosova ka 4 pikë në Grupin B pas 4 ndeshjeve, duke u renditur në vendin e tretë të grupit momentalisht.

Pas tri ditëve, Kosova luan ndaj Spanjës në Prishtinë, kurse Greqia e pret Suedinë.


KOSOVA

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

06/09/21 @ 12:08

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kemi humbur dy pikë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Kemi humbur dy pikë

06/09/21 @ 00:11

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

05/09/21 @ 23:42

KOSOVA-GREQIA

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Shpëtimtari Muriqi, Kosova s’dorëzohet dhe merr pikën

05/09/21 @ 22:40

INTERNATIONAL

Brazil vs. Argjentinë, ndeshja ndërpritet përfundimisht

International

Brazil vs. Argjentinë, ndeshja ndërpritet përfundimisht

05/09/21 @ 22:21

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

05/09/21 @ 20:52

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

05/09/21 @ 19:57

KOSOVA - GREQIA

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

05/09/21 @ 19:23

KOSOVA

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

06/09/21 @ 12:08

BERNARD CHALLANDES

Challandes: Kemi humbur dy pikë

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Kemi humbur dy pikë

06/09/21 @ 00:11

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

05/09/21 @ 23:42

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Notat e futbollistëve: Shqipëria - Hungaria

05/09/21 @ 20:52

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Super Armando Broja, Shqipëria me meritë mposhtë Hungarinë

05/09/21 @ 19:57

KOSOVA - GREQIA

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova - Greqia, 11-shet startuese

05/09/21 @ 19:23

SHQIPËRIA - HUNGARIA

Publikohet formacioni i Shqipërisë, starton Nedim Bajrami

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Publikohet formacioni i Shqipërisë, starton Nedim Bajrami

05/09/21 @ 16:40

SHQIPËRIA

Shqipëria kurrë gol Hungarisë, sonte të “thyhet akulli”?

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

Shqipëria kurrë gol Hungarisë, sonte të “thyhet akulli”?

05/09/21 @ 10:41

UKRAINA 1-1 FRANCA

Martial shpëton Francën nga humbja e radhës

Kualifikimet për Botëror/International

Martial shpëton Francën nga humbja e radhës

04/09/21 @ 23:08

MILOT RASHICA

Beson në fitore të Kosovës dhe tregon dallimin në PremierLeague

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Beson në fitore të Kosovës dhe tregon dallimin në PremierLeague

04/09/21 @ 19:51


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror