Të gjitha lajmet

DRENICA - FERIZAJ

Dygolësh i Çerkinit, Ferizaj triumfon në Skenderaj

Foto: FC Ferizaj

Dygolësh i Çerkinit, Ferizaj triumfon në Skenderaj

2 December, 2019 @14:57

Në njërën prej ndeshjeve të xhiros së fundit të edicionit vjeshtor, skuadra e Ferizajit ka arritur të shënojë fitore mjaft të rëndësishme ndaj Drenicës në Skenderaj.

Heroi i skuadrës së drejtuar nga Bekim Isufi ishte Dardan Çerkini, i cili shënoi dy herë, për t’ia dhuruar Ferizajit fitoren me rezultatin final 0-2.

Fillmisht Çerkini shënoi në minutën e 20’, e më pas edhe një herë tjetër shënoi 20 minuta më vonë, derisa në pjesën e mbetur të ndeshjes mysafirët e menaxhuan mirë ndeshjen dhe arritën të largohen nga Skenderaj me pikë të plota.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, Ferizaj në pushimin dimëror shkon në pozitën e 10, duke u afruar me pikë me skuadrat që janë jashtë zonës së rrezikshme, kurse Drenica momentalisht është e qetë në mesin e tabelës.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Dukagjini

2 December, 2019 @12:53

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Dukagjinit. FERONIKELI: Troshupa, Dabiqaj, Lladrovci, Prekazi, Thaqi, Islami, Bojku, Neziraj, Hoti, Zeka,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drenica - Ferizaj

2 December, 2019 @12:47

Janë caktuar formacionet zyrtare të Drenicës dhe të Ferizajit. DRENICA: Kalosh, Balde, Bejta, Pasoma, Osmani, Thaqi, Mustafa, Hyseni, Mëziu, Hamiti,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Ballkani

2 December, 2019 @12:41

Janë publikuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Ballkanit. VUSHTRRIA: Manxholli, Izmaku, Maxhuni, Lushaku, Halimi, Dervishaj, Muçaj, Shala, Vinicus, Lamçja,…

LLAPI 1-4 FLAMURTARI

Flamurtari befasoi Llapin

1 December, 2019 @16:29

Skuadra e Flamurtarit, kryesisht me kundërsulme, ka bërë befasinë e ditës në Superligë. Ekipi i dytë i Prishtinës në…

TREPÇA'89 3-1 DRITA

‘89shi me fitore të madhe para pushimit

Pamje nga arkivi

1 December, 2019 @15:55

Trepça’89 me lojë të mirë të treguar sot në Riza Lushta, ka arritur të mposht njërin nga ekipet favorite për…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga