Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

E kërkon PremierLigën

E kërkon PremierLigën

29 April, 2020 @0:31

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi po e kërkon Premier Ligën. E përditshmja sportive turke Fotomaç ka bërë të ditur se sulmuesi prizrenas në takimin e fundit që ka pasur me kryetarin e Fenerbahçes, Ali Koç, i ka thënë qartë se e dëshiron Anglinë.

Muriqin që posa ka mbushur të 26-tat ka interesim edhe nga klubet italiane, por si duket sulmuesi kryesor i Kosovës dëshiron sfidën e madhe, Premier Ligën.

Fenerbahçe mund të shes kosovarin pasi që në kohë të pandemisë kriza financiare ka kapluar pjesën më të madhe të ekipeve, e Muriqi mund të këndell arkën e klubit. Ish lojtari i Gençlerbirligit dhe Rizesporit, Muriqi ka shënuar 15 gola këtë stinor për ekipin nga Stambolli.

E në Premier Ligë, për Muriqin interesim më të madh ka pasur ekipi i Jose Mourinhos, Tottenham Hotspur!

NGA QEVERIA SPANJOLLE

3 faza në Spanjë, mund të nis në qershor

29 April, 2020 @0:20

Kryeministri spanjoll Pedro Sanchez ka bërë të ditur sonte se shteti ka përcaktuar tre faza për procesin e tejkalimit të…

DO TË DËGJOHEN

LaLiga do të mundësojë që gjatë ndeshjeve të dëgjohen tifozët

22 April, 2020 @22:04

Një ide interesante po qarkullon në LaLiga. Derisa rifillimi i stinorit po planifikohet të bëhet kah fundi i muajit maj,…

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

ATHLETIC BILBAO

Kontrata i zgjatet deri në finale të Kupës

14 April, 2020 @22:24

Skuadra e Athletic Bilbaos do t’ia zgjat kontratën sulmuesit veteran të saj derisa të vendoset për datën e finales së…

"TERMET" TE BARCELONA

6 anëtarë të Bordit të Barcelonës dorëhiqen, kritikojnë klubin

10 April, 2020 @14:57

Gjashtë anëtarë të Bordit të Barcelonës kanë dhënë dorëheqje dhe i kanë thënë kryetarit Josep Maria Bartomeu se janë të…

Të gjitha lajmet nga La Liga