Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Edhe Aliti drejt Turqisë?!

Foto: Kalmar Official

Edhe Aliti drejt Turqisë?!

3 May, 2020 @18:52

E përditshmja sportive e Tiranës Panorama Sport ka bërë të ditur sot se qendërmbrojtësin e Kosovës Fidan Aliti po e kërkon ekipi turk, Besiktas.

Sipas gazetës në fjalë ekipi bardhezi nga Stambolli po e sheh i opcion ideal për repartin e mbrojtjes Alitin, që aktualisht është pjesë e ekipit suedez Kalmar.

Në rast të transferimit të Alitit te Besiktas nga Kalmari, atëherë mund të përfitfojë edhe ish ekipi i tij, Skënderbeu.

Aliti kishte kaluar për 150 mijë euro prej Skënderbeut te Kalmar, ndërsa 25% e kartonit të tij është ende në dorë të korçarëve.

E një transfer milionësh i tij drejt Turqisë, do të mbushte arkën e ish kampionit të Shqipërisë. Sipas Panorama Sportit nëse Besiktas paguan 1 milionë euro për mbrojtësin atëherë Skënderbeu fiton 250 mijë nga shitja e tij.

CALEB EKUBAN

Ish lojtari i Partizanit, tash para shitjes 10 milionëshe

29 April, 2020 @14:52

Ish futbollisti i dikurshëm i Partizanit të Tiranës, Caleb Ekuban, është afër kalimit te gjigandi arab Al-Hilal, bëjnë të ditur…

DERDHET LEKU

FSHF paguan të gjithë punëtorët sportiv dhe futbollistët

9 April, 2020 @15:30

Të gjithë akterët në futboll do të ndihmohen direkt nga FSHF-ja, ka bërë të ditur kreu i saj Armand Duka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (1)

27 March, 2020 @9:31

Kualifikimi për Euro2016 mund të duket sikur suksesi i vetëm i Shqipërisë në futboll, por nuk është i vetmi. Është…

SHQIPËRI

Pezullohet futbolli në Shqipëri

12 March, 2020 @15:52

FSHF pezullon të gjithë aktivitetet futbollistike në Shqipëri. Të martën UEFA vendos për ecurinë e aktiviteteve ndërkombëtare futbollistike europiane Komiteti…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore