Të gjitha lajmet

ZYRTARISHT

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

20 March, 2020 @15:55

Pas afro dy orësh edhe FFK-ja ka zyrtarizuar datën e ndeshjes mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që do të zhvillohet në kuadër të PlayOffit të Ligës D të Kombeve në Todor Proeski të Shkupit.

Dueli i paraparë të luhet më 26 mars 2020 i shtyer për një datë tjetër për shkak të pandemisë coronavirus është përcaktuar të zhvillohet më 4 qershor 2020, ka bërë të ditur FFK-ja sot, pas pranimit të njoftimit nga UEFA-ja.

Finalja e PlayOffit të Ligës D të Kombeve do të luhet më 9 qershor ku takohen fituesit e ndeshjeve gjysmëfinale mes Maqedonisë e Kosovës dhe Gjeorgjisë e Bellorusisë.

Fituesi i finales, siguron biletën për Kampionatin Evropian EURO 2020, që tashmë është shtyer për vitin 2021.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga