Të gjitha lajmet

ZYRTARISHT

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

Edhe FFK-ja zyrtarizon datën e ndeshjes Maqedonia-Kosova

20 March, 2020 @15:55

Pas afro dy orësh edhe FFK-ja ka zyrtarizuar datën e ndeshjes mes Maqedonisë Veriore dhe Kosovës, që do të zhvillohet në kuadër të PlayOffit të Ligës D të Kombeve në Todor Proeski të Shkupit.

Dueli i paraparë të luhet më 26 mars 2020 i shtyer për një datë tjetër për shkak të pandemisë coronavirus është përcaktuar të zhvillohet më 4 qershor 2020, ka bërë të ditur FFK-ja sot, pas pranimit të njoftimit nga UEFA-ja.

Finalja e PlayOffit të Ligës D të Kombeve do të luhet më 9 qershor ku takohen fituesit e ndeshjeve gjysmëfinale mes Maqedonisë e Kosovës dhe Gjeorgjisë e Bellorusisë.

Fituesi i finales, siguron biletën për Kampionatin Evropian EURO 2020, që tashmë është shtyer për vitin 2021.

NATIONS LEAGUE D PLAYOFF

Maqedona-Kosova më 4 qershor, caktohet edhe data e finales

20 March, 2020 @15:31

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) është në shëtitje në ligat rajonale të futbollit dhe po fotografohet me…

VIDEO CONFERENCE

FFK-ja komunikon rezultatet e takimit me UEFA-në

Foto: FFK

17 March, 2020 @14:59

Nëpërmjet videolidhjes UEFA sot ka zhvilluar një mbledhje emergjente me 55 Federatat anëtare, anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s dhe…

LIGA E KOMBEVE

Maqedonia V - Kosova në qershor!

17 March, 2020 @14:45

Në pritje të konfirmimit zyrtar të UEFA-së, burime nga FSHF-ja kanë bërë të ditur se ndeshjet ndërkombëtare të muajit mars…

UEFA

Vendoset, EURO 2020 në 2021!

17 March, 2020 @13:52

Tashm është zyrtare, UEFA në mbledhjen e saj ka marrë vendim që EURO 2020 të mbahet vitin tjetër. Vendimi…

MEDIA TALK

Para takimit, UEFA planifikon mini-turne për fituesin e Champions dhe Europa Ligës

16 March, 2020 @20:45

Një mini-turne pritet të vendos fituesin e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës, që po shihet si opsion i UEFA-së…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020